de effectendienstverlening bekleedde, is zij met een voor particulie ren beheerd vermogen van f 30 (26) miljard opgeklommen tot een toonaangevende effectenbank in ons land. Dankzij die positie kon een groot deel van de tweede emissie van KPN-aandelen en van de emissie van Vendex-aandelen relatief gemakkelijk binnen het Rabo- banknetwerk worden geplaatst. In het verlengde van de sponsoring van de Rabobank Wielerploeg worden door de bank ook activiteiten ontwikkeld om het fietsen in Nederland op zowel sportief als recreatief niveau te stimuleren. s In het streven naar een optimale ontmoeting tussen klant en bank 74 werd in het verslagjaar een grote inspanning geleverd. Zo werden met het toekomstig inkomen als thema speciale marktbewerkings activiteiten ondernomen op het gebied van levensverzekeringen. Dit leidde tot de eerdergenoemde scherpe stijging in de afzet van levenprodukten bij zowel vermogende particulieren en vrije beroepsbeoefenaren als ondernemers in de agrarische sector en het midden- en kleinbedrijf. Op produktgebied werd alert ingespeeld op het besluit van het ministerie van Financiën om milieuvriendelijke investeringen te sti muleren door het rendement daarop voor particulieren buiten de belasting te houden. De Rabobank en de Robeco Groep kwamen in dat verband als eerste met een produkt, het Groenrente Fund. Deze introductie was een groot succes. De inschrijving op participa ties in het fonds moest zelfs voortijdig worden gesloten nadat de emissie van f 450 miljoen binnen zeer korte tijd voltekend was. Rabobank

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 40