L BETAALSTROMEN PARTICULIEREN de mogelijkheid te geven één keer per week gratis een rekeningaf schrift te ontvangen als er iets is bij- of afgeschreven. De opmars van doelmatiger betaalvormen ging onverminderd voort. Het aan deel van de automatische overboekingen en elektronische betalin gen door particulieren bedraagt intussen een kleine 60% van de in totaal 280 miljoen transacties. De populariteit van elektronisch bankieren bij particulieren blijkt ook uit de groei van Rabobank Telebankieren. Eind vorig jaar maakten meer dan 80.000 rekening houders gebruik van deze mogelijkheid tegen ruim 44.000 in 1994. Het aantal particuliere transacties via deze elektronische voordeur van de bank is in 1995 verdubbeld tot 3,4 (1,6) miljoen. Ook op andere punten was de ontwikkeling stormachtig. Zo is het aantal PIN-betalingen ten opzichte van 1994 praktisch verdubbeld tot 60 (33) miljoen. Het aantal keren dat bij de Rabobank geld uit de automaat werd opgenomen steeg tot 121 (116) miljoen. De Rabo bank is met 1.873 (1.723) stuks marktleider op het gebied van geldautomaten. In het afgelopen jaar plaatste zij als eerste geldauto maten bij benzinestations langs de snelweg en nam zij op diverse locaties tevens het voortouw met automaten voor buitenlands geld. Sparen Op de markt voor spaarprodukten en daarmee vergelijkbare een voudige beleggingsprodukten was sprake van zware concurrentie. De Rabobank wist zich mede dankzij de introductie van de succes volle nieuwe beleggingsfondsen Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen echter goed staande te houden. Beide fondsen beleg gen de middelen op variabel rentende spaarrekeningen bij de lokale Rabobanken en koppelen het fiscale voordeel van beleggen aan het gemak en de vertrouwdheid van een 'gewone' spaarrekening. Op het einde van het jaar bedroeg de inleg in deze fondsen f 2,1 mil jard. Ook de populariteit van de Rabo Rendement Rekening, die een relatief hoge rente combineert met een hoge opvraagbaarheid van het ingelegde spaargeld, droeg bij aan het behoud van de posi tie op de spaarmarkt. De verschuiving van laagrentende spaarvor- men naar de Rabo Rendement Rekening hield in 1995 onvermin derd aan. Inmiddels staat al ruim driekwart van het totale bedrag aan particuliere spaarmiddelen op deze rekening. In het verslagjaar steeg het totaal van de door particulieren aan de lokale Rabo banken toevertrouwde middelen met f 6,0 (2,3) miljard tot f 104,4 (98,4) miljard.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 35