17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 juni Tijdens de Eurotop in Cannes besluiten de leiders van de Europese Unie om de start van de Economische en Monetaire Unie (EMU) definitief te verschuiven van 1 januari 1997 naar 27 januari 1999. 28 29 30 juni Minister Wijers van Economische Zaken presenteert de 'Toets op het concurrentievermogen: Deze analyse van de Nederlandse concurrentiepositie heeft als doel de aantrekkelijkheid van Nederland als vestigings- en investeringsplaats te vergroten. Uit de toets komt naar voren dat ons land goed presteert op budgettair en monetair terrein, terwijl ook het 1 onderwijs en de (lucht)havens zich aan internationale standaarden kunnen meten. De aansluiting tussen onderwijs, arbeidsmarkt en technologisch onderzoek levert 2 Nederland echter een achterstand op ten opzichte van de ons omringende landen. In de nota 'Kennis in Beweging'presenteren Wijers en diens collega van Onderwijs Ritzen 3 vervolgens het beleid waarmee deze achterstand zou kunnen worden ingelopen. 4 5 Op het einde van het verslagjaar werd een aantal tarieven voor het zakelijke betalingsverkeer verlaagd. Zo daalde de prijs van bank giro's, acceptgiro's en periodieke betalingen met 20 tot 45% en werden de Europas en het abonnement voor het telebankieren goedkoper. Daarmee voldeed de Rabobank aan haar belofte klan ten te laten delen in de besparingen die bereikt werden door een efficiënter gebruik van het betalingsverkeer. In het verslagjaar werd voor het buitenlands betalingsverkeer van onze klanten een nieuwe tariefstructuur geïntroduceerd. De kern hiervan is dat vaste, vooraf bekende tarieven in rekening worden gebracht. Per saldo leidt deze nieuwe structuur tot een tariefver laging. De omzet van de Rabobank op het gebied van het buiten lands betalingsverkeer gaf in 1995 opnieuw een belangrijke stijging te zien. De groei in aantal en volume lag ongeveer 5%-punten boven de groei van de markt. Verzekeren De totale premie-omzet van de via de lokale banken afgesloten bedrijfsverzekeringen steeg met 2,1 (3)% tot f 1.352 (1.327) mil joen. In lijn met het beleid van de organisatie brachten de lokale Rabobanken in toenemende mate nieuwe polissen onder bij Inter polis, de verzekeringsdochter van de Rabobank. Tegelijkertijd is hard gewerkt aan een verdere intensivering van de wederzijdse samenwerking. Het doel is een totale integratie van sys temen en processen van de lokale Rabobanken en Interpolis te bewerkstelligen. Daardoor wordt een snellere acceptatie en uitleve ring van polissen mogelijk, alsmede een snellere schade-afwikkeling. Deze aanpak in combinatie met een concurrerend en compleet pro- duktenaanbod moet tot een fors hogere afzet tegen aanmerkelijk

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 32