Ondanks de aanhoudend scherpe concurrentie op de spaarmarkt, waar de middelen voor de kredietverlening primair worden inge kocht, kon zij haar leden en klanten opnieuw een uiterst concurre rend tarief bieden. Het bedrijfsresultaat vóór belastingen steeg per saldo met 7,0 (10,9)% tot f 2.076 (1.940) miljoen. De nettowinst kwam mede dankzij een lagere belastingdruk 11,1 (14,3)% hoger uit op f 1.427 (1.284) miljoen. De Rabobank en het milieu Maatschappelijke betrokkenheid tonen is behalve het beschikbaar stellen van fondsen ook het activeren van het interne bewustzijn dat een sterk op de samen leving georiënteerde bank zoals de Rabobank zich moet inzetten voor een op duurzaamheid gerichte maatschappij. Zoals voor elk lid van die samenleving, geldt ook voor de Rabobank dat dit begint met het op orde brengen van het eigen huis. In 1994 werd in dit verband gestart met een interne campagne gericht op milieuzorg in de kantooromgeving. Daarbij gaat het niet primair om technische ingrepen, maar veelal om aanpassingen in het gedrag van mensen. Een specifiek daarop gerichte communicatiecampagne met als motto 'De moeite waard'moet tot de beoogde gedragsveranderingen lei den. Door te beginnen met praktische, kleine zaken kunnen snel resultaten worden geboekt die het draagvlak moeten vormen voor grotere veranderingen. De cam pagne wordt behalve via de reguliere interne media ook gevoerd in muurkranten, posters en via electronic mail. In het kader van deze campagne werd in het verslagjaar bij Rabobank Nederland in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds de actie 'Blad voor blad'gestart, die ertoe moet leiden dat er in één jaar intern 10% minder papier wordt verbruikt. Inmiddels werden 3,8 miljoen vellen A4-papier minder verbruikt, wat inhoudt dat de resultaten volgens 'planning'verlopen. Ook in ander opzicht zijn in het kader van de interne milieuzorg initiatieven ontwikkeld. Zo heeft ons facilitaire bedrijf Rabofacet onder meer in haar assortiment kantoorartikelen milieuvriendelijke ver beteringen doorgevoerd en werd de mogelijkheid voor afvalscheiding bij lokale Rabobanken uitgebreid. In dit verband werd ten behoeve van de lokale banken een terugnameregeling ingevoerd voor kunststof afstortenveloppen en werd de basis gelegd voor een vergelijkbare regeling voor oude computerapparatuur. Behalve naar binnen kijkt de Rabobank in het kader van het milieu ook actief naar buiten. De lancering samen met de Robeco Groep van het Groenrente Fund, het eerste Groenfonds dat inspeelt op de fiscale stimulering van milieu-investeringen, als mede het leasen van een waterzuiveringsinstallatie aan een hoogheemraadschap, de eerste milieulease op de Nederlandse markt, zijn daar sprekende voorbeelden van. Dat geldt eveneens voor het feit dat de Rabobank uit hoofde van haar sterke positie in de agrarische sector financieel betrokken is bij tal van projecten die erop gericht zijn de milieubelasting in deze sector terug te dringen. Ook in de dagelijkse praktijk houdt de Rabobank het oog op de natuurlijke leefomgeving gericht. De lokale Rabobanken zijn als financier betrokken bij vrijwel alle denkbare branches. Bij de kredietverlening wordt behalve naar de kredietwaardigheid van de individu ele ondernemer ook gekeken naar de wijze waarop het bedrijf omgaat met de omgeving. Daarbij is voor onze banken niet alleen maatgevend of aan de vereiste vergunningen is voldaan. Zij hanteren tevens het uitgangspunt dat het begrip duurzaamheid tot dezelfde categorie behoort als de begrippen continuïteit en kwaliteit die de bankier vanouds het vertrouwen geven in de klant. Ook het bank bedrijfvan Rabobank Nederland kent in dit verband haar verantwoordelijkheid. In kredietaanvragen en kredietrapportages wordt uitdrukkelijk aandacht aan milieu aspecten geschonken.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 25