hen samenwerkt en met grote deskundigheid op een zeer persoon lijke wijze hoogwaardige adviezen en diensten levert. Het eerste is vooral een kwestie van techniek, het tweede vergt een grote mate van betrokkenheid. Daaraan is in de coöperatieve Rabobankorgani- satie echter geen gebrek. Betrokkenheid is in een coöperatie de dominante grondhouding. Bij de Rabobank krijgt die betrokken heid gestalte in de trefwoorden persoonlijk, samenwerken en des kundig. Het afgelopen jaar bewees opnieuw dat de bank daarmee succes heeft. Klanten namen meer diensten af, vroegen vaker advies, stalden meer middelen bij de bank en deden vaker een beroep op financieringsmogelijkheden. Deze ontwikkeling is een Een bijzondere bijdrage aan ondernemers leverde de Rabobank naar aanleiding van de wateroverlast van begin 1995. Om gedupeerde zakelijke relaties te kunnen helpen bracht de Rabobankorganisatie in een eigen Watersnoodfonds een bedrag van f5 miljoen bijeen. De Rabobank is ook actief op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Wereld wijd ondersteunt zij via de Stichting Steun door Rabobanken (SSR) jaarlijks tiental len projecten die erop gericht zijn de leefomstandigheden van de plattelands bevolking in de Derde Wereld te verbeteren. In het afgelopen jaar steunde de SSR met in totaal f4 miljoen ruim negentig projecten in meer dan dertig ontwikke lingslanden. In aanvulling op deze nationale projecten en fondsen ondersteunen de lokale Rabobanken talloze plaatselijke initiatieven. Deze steun heeft betrekking op zowel sociaal-maatschappelijke als economische en culturele activiteiten. De Rabobank levert ook een substantiële bijdrage aan het ontwikkelings werk van Foster Parents Plan. In het verslagjaar werd met FPP Nederland een nieuwe overeenkomst gesloten om de komende jaren een aanzienlijk extra bedrag per jaar beschikbaar te stellen.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 23