9 Minister Van Aartsen van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij presenteert zijn nota IO 'Dynamiek en Vernieuwing', waarin hij de hoofdlijnen van zijn beleid voor de komende jaren uiteenzet. Meer marktwerking in de agrarische sector is het centrale thema van dit 11 april beleid. 13 april De Rabobank introduceert een speciaal krediet voor studenten. Voor het Rabo Studentenkrediet gelden gedurende de studieperiode lagere rentepercentages dan 14 voor een normaal doorlopend krediet. Het krediet vormt een goede aanvulling op de studiebeurs en bedraagt minimaal f 2.000 en maximaal f 12.500. 19 april ►De Amerikaanse dollar test de grens van f 1,50 en bereikt een historisch dieptepunt op een slotkoers van f 1,516. In dezelfde periode belanden ook de Franse frank, het Britse pond en 20 de Italiaanse lire op historisch lage niveaus. Nederlandse exporteurs worden gedwongen hun winstmarges in te krimpen om zodoende de internationale concurrentiepositie op peil 21 te houden. Desalniettemin heeft de onrust op de valutamarkten ons land in 1995 naar schatting 0,25%-punt economische groei gekost. 25 april - 26 Uitbreiding van de dealingroom met 34 desks tot een aantal van 140. De uitbreiding weerspiegelt de snelle groei van de Rabobank op het terrein van derivaten. Beknopte gang van zaken in 1995 De ontmoeting tussen klant en bank speelt zich steeds minder op het bankkantoor af. Klanten communiceren in toenemende mate langs andere wegen met hun bank. Zo goed mogelijk daarop inspelen tegen zo laag mogelijke kosten luidde voor de Rabobankorganisatie in het verslagjaar de opdracht. Daarbij doet zich een schijnbare tegenstelling voor. Enerzijds ver langen klanten snelheid, gemak en optimale toegankelijkheid via een min of meer anonieme infrastructuur die hen dag en nacht ten dienste staat. Anderzijds wensen zij een financiële partner die met Maatschappelijke betrokkenheid Als coöperatieve bank van en vóór mensen voelt de Rabobank zich sterk betrokken bij de samenleving waarin zij actiefis. Zij brengt dit lokaal, nationaal en internatio naal op vele manieren tot uitdrukking.Jaarlijks bieden de plaatselijke Rabobanken en Rabobank Nederland financiële ondersteuning aan tal van maatschappelijke doelen. In het afgelopen jaar was hiermee in totaal een bedrag van circa f40 mil joen gemoeid. Een belangrijke rol in dit verband speelt het Rabobank Projecten fonds, dat is opgericht om initiatieven te ondersteunen die groepen leden van de bank ten goede komen, of een algemeen economisch belang dienen. In het ver slagjaar leverde het Projectenfonds aan enkele tientallen projecten een bijdrage van circa f3 miljoen. Ook de Stichting Garantiefonds Rabobanken heeft een maat schappelijke functie. Zij staat borg voor achtergestelde 'Stimuleringsregelingen' waarmee de lokale Rabobanken (door)startende ondernemers zonder voldoende eigen vermogen in staat stellen een bedrijf te beginnen, dan wel uit te breiden. In het verslagjaar werd voor een bedrag van f26 miljoen aan garanties afgegeven Sinds de oprichting van dit fonds in 1985 werd voor f 188 miljoen aan garanties verleend, waarmee 3.107 (door)starters konden worden geholpen.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 22