minder sterke kanten opsporen. Vervolgens kan met een individueel programma worden gewerkt aan opleiding, training en het opdoen van grensverleggende werkervaring. Het in kaart brengen van potenties en capaciteiten is van groot belang om in het hele proces van schaalvergroting, nieuwe activitei ten en toenemende concurrentie over voldoende bekwame managers te kunnen beschikken. De instroom van nieuw talent op vooral HBO- en WO-niveau blijft in dit verband van groot belang. De laatste drie jaar is de instroom op dit niveau verdubbeld. De Rabobank Academie vervult een belangrijke rol bij het op peil houden en verder versterken van de deskundigheid van de mede werkers. Zij biedt onder meer in samenwerking met een aantal universiteiten en hogescholen specifiek op Rabobankmedewerkers toegesneden opleidingen aan. Persoonlijk, samenwerken en deskundig; dat zijn de trefwoorden in het contact van onze medewerkers met de klant. De Rabobank Academie heeft een opleidingsplanner ontwikkeld aan de hand waarvan managers en medewerkers zelf opleidingskeu zes kunnen maken. Voor elk van de zestien kernfuncties in de lokale Rabobank werden specifieke opleidingsprofielen geschreven op basis waarvan de medewerkers een op eigen tempo en voorkeur afgestemd opleidingstraject kunnen volgen. Deze aanpak past in het beleid waarin medewerkers zelf verant woordelijkheid dragen voor hun loopbaan en deskundigheid en waarin de organisatie de voorwaarden schept om hun ambities te kunnen realiseren.

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 20