12 Introductie van twee nieuwe beleggingsfondsen onder de namen Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen. Beide fondsen koppelen het fiscale voordeel van beleggings fondsen aan het gemak van een 'gewone' spaarrekening. De koers van de Amerikaanse dollar daalt binnen één week van circa f 1,70 naar f 1,65. Deze koersval wordt met name toegeschreven aan de vertrouwenscrisis na de problemen in Mexico. Ondanks de grootschalige reddingsoperatie van president Clinton heeft deze 'Tequila'-crisis namelijk een wereldwijde negatieve uitstraling op de zogenoemde 'emer- ging markets'. In de landen van Zuidoost-Azië is dit slechts tijdelijk, maar in Latijns- Amerika komt een land als Argentinië in een diepe economische recessie terecht. 2 De produkten Ook de op specifieke doelgroepen toegesneden produkten dragen bij aan een voor de klant optimale ontmoeting met de bank. Zeer succesvolle voorbeelden uit het verslagjaar zijn in dit verband: de samen met de Robeco Groep ontwikkelde beleggingsfondsen Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen, die de fiscale voordelen van beleggen koppelen aan het gemak van een 'gewone' spaarreke ning; het samen met de Robeco Groep in de markt gezette Groen- rente Fund; de lancering van het Studentenkrediet. Ook de niet aflatende belangstelling voor de al langer bestaande Rabo Jongeren Rekening is een goed voorbeeld. Hetzelfde, maar dan op een andere schaal, geldt in feite ook voor het maatwerk dat door het Centrale Bankbedrijf wordt geleverd. Daarbij kan worden gedacht aan de specifiek op ons internationale kernbedrijf, de mondiale food- en agribusiness, toegesneden pro dukten, zoals agri project- en agri trade-finance. Maar ook het ove rige produktenscala op het gebied van corporate finance behoort daartoe. Met name als innovatieve aanbieder van bijzondere finan cieringsstructuren bezit de bank inmiddels een zekere faam en blijkt ze perfect in de behoeften van haar zakelijke klanten te voorzien. Zo lanceerde de Rabobank in dit kader de eerste sale- en lease- back-transactie op de milieumarkt. Door concentratie op specifieke deelgebieden van de markt heeft de Rabobank het voordeel dat zij haar klanten in bepaalde sectoren behalve financiële diensten ook een grote mate van sectordeskun digheid kan bieden. In dit verband richt de bank zich, naast de bekende food- en agribusiness, nationaal en internationaal steeds meer op bedrijven en instellingen in de gezondheidssector en opent

Jaarverslagen Rabobank | 1995 | | pagina 14