andere spelers op het veld, variërend van verzekeraars en beleg gingsinstellingen tot creditcard-organisaties en supermarktketens. Een en ander gaat gepaard met een proces van toenemende mon digheid bij de klanten van de banken. Hun wensen en verlangens worden steeds gevarieerder. Leden en klanten centraal Klanten van de Rabobank zien hun bank het liefst als een deskun dige financiële partner, die oog heeft voor hun persoonlijke wensen en waarmee op basis van gelijkwaardigheid in een duurzame relatie kan worden samengewerkt. Kortom: een bank die de leden en de klanten centraal stelt. Deze wens van onze klanten noopt in de snel veranderende bancaire omgeving tot een voortdurende bezinning, zowel op ons opereren als bank als op een eigentijdse invulling van onze coöperatieve doelstelling. Inzicht in de veranderende gedaante van het geld en daarmee van de bank is hierbij van wezenlijk belang. Geld is een stukje onzichtbaar weefsel dat helpt onze samenleving te laten functioneren. Arbeidsdeling, gezondheidszorg, onderwijs zouden niet mogelijk zijn zonder de herverdelende mogelijkheid van geld. Deze basisgedachte ligt ook ten grondslag aan de coöperatieve filosofie van de Rabobank. Geld en krediet zijn voor de Rabobank immers middelen om zelfstandigheid, welvaart en welzijn van de leden en de klanten te verhogen. In die zin is geld een afspiegeling van de samenleving. Verandert de samenleving, dan verandert ook het karakter van geld en dient dus ook de Rabobank zich aan die veranderende situatie aan te passen.

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 9