Voor werknemers die per 31 december 1988 reeds voor onbepaalde tijd in dienst waren, kent het Pensioenreglement Rabobankorganisatie 1989 een overgangsbe paling. Op grond daarvan blijft de voor hen geldende pensioenregeling gebaseerd op het eindloonsysteem met levensjarenbeginsel. Per 1 januari 1989 is het arbeidsongeschiktheidspensioenreglement geïntegreerd in het Pensioenreglement Rabobankorganisatie 1989. Het doel van de regeling is echter ongewijzigd gebleven en voorziet in een uitkering bij arbeidsongeschiktheid in de zin van de WAO en geeft een aanvulling op de WAO-uitkering. Deze pensioenverplichtingen zijn verzekerd bij de Stichting Pensioenfonds Rabo bankorganisatie. Gedurende de looptijd van de CAO kan een medewerker die voldoet aan de leef tijdscriteria in de CAO en die ten minste 10 jaar in het bankbedrijf werkzaam is, vrijwillig vervroegd uittreden rond de leeftijd van 60 jaar. Vanaf 1 april 1994 geldt er binnen het bankbedrijf geen CAO. Vooralsnog is besloten de VUT-regeling, zoals deze is opgenomen in de CAO 1993/1994, te verlengen. Grondslagen voor waardering en resultatenbepaling Interpolis Algemeen Activa, passiva en resultaten in vreemde valuta worden omgerekend tegen de betreffende ultimo koersen. De hieruit bij activa en passiva ontstane koers verschillen worden, voor zover deze voor eigen rekening en risico worden gehouden, direct in het eigen vermogen verwerkt. De in de toelichting op de winst- en verliesrekening vermelde bedragen uit hoofde van het verzekeringsbedrijf betreffen de bedragen vóór eliminatie van de inter- company-verhoudingen. Beleggingen Niet-gerealiseerde resultaten tengevolge van herwaarderingen van beleggingen in terreinen en gebouwen, deelnemingen, aandelen en converteerbare obligaties en de andere financiële beleggingen komen niet ten bate of ten laste van de winst en verliesrekening, doch worden, rekening houdend met latent verschuldigde belastingen, in de herwaarderingsreserve opgenomen. De bij ruiling van obligaties en andere vastrentende waarden en andere leningen gerealiseerde resultaten worden opgenomen onder de overlopende activa respec tievelijk passiva en worden op basis van de resterende looptijd van de verkochte fondsen in de winst- en verliesrekening verwerkt. De bij vervreemding van aandelen en converteerbare obligaties gerealiseerde resul taten worden over een periode van 4 jaren verwerkt in de winst- en verliesreke ning; de bij verkoop van de overige beleggingen gerealiseerde resultaten worden opgenomen in de winst- en verliesrekening. Terreinen en gebouwen worden gewaardeerd tegen taxatiewaarden, zijnde de geschatte opbrengst bij onderhandse verkoop, rekening houdend met het te ver wachten rendement, de aard en de ligging van het object. Taxaties geschieden zodanig roulerend dat alle terreinen en gebouwen ten minste één keer per vijf jaar worden getaxeerd. Waardeverhogende investeringen in bestaande objecten die na de laatste taxatie hebben plaatsgevonden, worden tot aan de volgende taxatie voor het bedrag van de investering geactiveerd. In aanbouw zijnde gebouwen worden gewaardeerd tegen de tot en met balans datum gemaakte directe stichtingskosten en voor zover nodig verminderd met verwachte waardedaling bij oplevering. Op terreinen en gebouwen wordt niet afgeschreven. De beleggingspools zijn gewaardeerd overeenkomstig de opgaven van de betrokken fondsen. Beleggingen voor risico van polishouders De beleggingen uit hoofde van gesepareerde beleggingsdepots worden gewaar deerd overeenkomstig de waardering van voor eigen rekening en risico gehouden beleggingen, met dien verstande dat niet-gerealiseerde resultaten tengevolge van valutaverschillen, herwaarderingen en gerealiseerde resultaten ten gevolge van ver vreemding van beleggingen in terreinen en gebouwen, deelnemingen, aandelen en converteerbare obligaties en de andere financiële beleggingen worden verwerkt in de voorziening koersverschillen derden. De overige beleggingen voor risico van polishouders zijn gewaardeerd op markt waarde, in voorkomende gevallen vermeerderd met lopende rente. Waardever schillen worden in de winst- en verliesrekening verwerkt.

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 53