werken daarbij nauw samen met de specialisten van Corporate Finance en Financiële Markten om 'partnership' naar de klanten toe inhoud te geven. De klant kan ook in het topsegment van de zakelijke markt onder één dak terecht voor een hele reeks behoef ten, zoals het afdekken van rente- en valutarisico's, liquiditeiten- beheer, beleggingen, fusies, overnames en fiscale constructies. Een goede relatie in combinatie met financiële vindingrijkheid bepaalt hier in toenemende mate het succes. Fiet bewijs daarvan is in de cij fers terug te vinden. Zo is de groei van de kredietportefeuille van het bankbedrijf van Rabobank Nederland in 1994 voor een belang rijk deel het gevolg van hoogwaardige, gespecialiseerde krediet verlening. Met een groot aantal transacties, zoals projectfinan cieringen, off-balance-leaseconstructies, vliegtuigfinancieringen, participatie-activiteiten, management buy-outs, fusie- en overname bemiddeling en emissie-activiteiten bewees de Rabobank in 1994 de grote expertise die zij op deze terreinen bezit. Op het gebied van de kredietverlening heeft het bankbedrijf van Rabobank Nederland het op een beheerste groei van de portefeuille gerichte beleid voortgezet. Kwaliteit, zowel in termen van marge als gegoedheid van de debiteuren, is belangrijker dan kwantiteit. De flinterdunne marges en de hoge, door de toezichthouders opgelegde solvabiliteitseisen hebben immers de rentabiliteit van de kredietver lening in het topsegement van de zakelijke markt onder druk gezet en in sommige gevallen zelfs beneden een aanvaardbaar niveau gebracht. Ondanks de lagere dollarkoers groeide de buitenlandse kredietverlening van het Centrale Bankbedrijf in guldens gemeten harder dan die in Nederland. De overname van de Australische landbouwbank PIBA speelde daarbij een rol.

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 35