reputatie is de Rabobank ook behulpzaam bij haar internationale private banking-activiteiten. Deze activiteiten ten behoeve van zeer vermogende buitenlandse klanten ontwikkelen zich voorspoedig en worden vanuit diverse buitenlandse Rabobankvestigingen onderno men. De Primary Industry Bank of Australia Ltd (PIBA) is gespecialiseerd in krediet verlening aan de top van de agrarische bedrijven in Australië en Nieuw-Zeeland. De bank heeft een balanstotaal van circa 2 miljard Australische dollars. Bij het bedrijf werken ruim 150 medewerkers, verdeeld over 7 kantoren in Australië (Sydney, Melbourne, Adelaide, Perth, Brisbane, Rockhampton en Townsville) en 2 vestigingen in Nieuw-Zeeland (Auckland en Christchurch). PIBA opereert onder eigen naam naast de bestaande corporate banking-activiteit van de Rabobank in Sydney, Rabo Australia Ltd. Internationaal netwerk Een internationaal netwerk van 64 vestigingen in 28 landen staat onze Nederlandse en internationale klanten ten dienste met een uit gebreid pakket produkten op het gebied van corporate banking, investment banking en private banking. Dit netwerk werd in het verslagjaar flink uitgebreid. Er kwamen nieuwe kantoren in Kuala Lumpur, Bangkok, Shanghai, Chicago en de Chileense hoofdstad Santiago. De vertegenwoordiging in Sydney werd omgevormd in een corporate bank. De overname van de Primary Industry Bank of Australia (PIBA), die een sterke positie heeft in de Australische en Nieuwzeelandse agribusiness, leidde tot 7 extra vestigingen in Australië en 2 kantoren in Nieuw-Zeeland. De aanwezigheid in Ierland werd uitgebreid. De activiteiten in Duitsland werden gecon centreerd in Frankfurt, Düsseldorf en Hamburg. Dit bracht de sluiting van de vestigingen in München, Stuttgart en Hannover met zich mee. Het kantoor in Berlijn werd omgevormd tot vertegen woordiging. De Rabobank richt zich op organische groei in binnen- en buiten land. Op grond daarvan breidt zij haar internationale kantorennet geleidelijk uit. Het accent ligt op vestigingen die bijdragen aan haar streven om wereldwijd een leidende positie als bank voor de inter nationale food- en agribusiness te bekleden. Daarbij wordt de blik vooral gericht op nieuwe vestigingsmogelijkheden in food- en agri- groeimarkten, zoals het Verre Oosten en Zuid-Amerika. Ook Oost- Europa, waar de Rabobank behalve een kantoor in Hongarije sinds kort ook een vestiging in Polen bezit, heeft de belangstelling. Corporate banking De behoefte van grote nationale en internationale ondernemingen aan bancaire produkten is sterk veranderd. Nog maar kort geleden lag het accent van de dienstverlening aan deze bedrijven op krediet verlening en betalingsverkeer, eventueel aangevuld met produkten uit het valutabedrijf. Sindsdien heeft de Rabobank flink geïnves teerd in mensen en middelen. Zowel om inzicht te verwerven in de wensen van de klant, als om te kunnen profiteren van de ontwikke lingen in een markt waarop de bijprodukten van vroeger tegen woordig hoofdzaak zijn. Of het nu gaat om off-balance-financieringen of fiscale constructies, eerst wordt een diepgaande analyse gemaakt van de behoeften van de klant. Vervolgens wordt een strategie ontwikkeld, waarna het maatwerk kan beginnen. De accountmanagers van Bedrijfsrelaties

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 34