Ondanks de voorspoedige ontwikkeling op de hypotheekmarkt is een actievere benadering van de klant geboden. De sterke opkomst van hypotheekbemiddelaars en het toenemend belang van make laars zet de concurrentiepositie van de plaatselijke Rabobanken onder druk. De hypotheekmarkt is vooral een markt van het juiste moment. De nieuwe marketing- en distributiefilosofie voor het seg ment Eigen Huis is erop gericht om de hypotheekadviseurs dit moment, waarop klanten een besluit voor vele jaren nemen, beter te laten benutten. Door de hypotheekadviseurs volledig voor hun taak vrij te maken, kan de zo belangrijke toestroom van nieuwe hypotheekklanten gewaarborgd blijven. De belangstelling van klanten voor de in 1994 gelanceerde Cumu lent Hypotheek is groot. Dit Allfinanz-produkt combineert een lening met een verzekering, waarbij de klant de mogelijkheid heeft de premie over diverse spaar- en beleggingsvormen te spreiden. Van de klanten die een nieuwe hypotheek afsloten, koos 10% voor dit nieuwe produkt. KREDIETVERLENING PARTICULIEREN LOKALE RABOBANKEN EN RABOHYPOTHEEKBANK 100 BEDRAGEN IN MILJARD Bij de dienstverlening in het segment Eigen Huis wordt in toene mende mate een totaalpakket aangeboden. In adviesgesprekken met de klant worden ook diverse schade- en levensverzekeringen onder de aandacht gebracht. Financiële Advisering Zowel in de bedrijvenmarkt als in de markt voor particulieren onderscheiden we het segment Financiële Advisering. Daarin gaat het vooral om advies en maatwerk op het gebied van toekomst voorzieningen en vermogensplanning. De markt voor financiële advisering is veelbelovend. In toenemende mate legt de overheid de verantwoordelijkheid voor sociale voorzie ningen, zoals WAO en pensioenen, bij de burger. Dit betekent dat er meer ruimte komt voor financiële instellingen om daarin met produkten en diensten te voorzien. Tegelijkertijd neemt aan de produktenkant de complexiteit toe. Beleggingsprodukten bevatten in toenemende mate fiscale en verze keringstechnische elementen. Ook aan de verzekeringskant spelen combinatieprodukten een steeds grotere rol. Beleggen en verzekeren worden steeds meer maatwerk, waarbij moet worden ingespeeld op specifieke behoef ten. Het aantal potentiële klanten neemt bovendien sterk toe. Veel klanten hebben bijvoorbeeld in hun huis relatief veel over waarde ten opzichte van hun resterende hypothecaire schuld en ontdekken dat ze daarmee iets kunnen doen. De financiële adviseurs van de plaatselijke Rabobanken zullen deze klanten actief gaan benaderen om hun wensen in kaart te brengen. Bij het bieden van oplossingen kunnen zij putten uit een arsenaal aan gespecialiseerde beleggingsfondsen, aandelen, obligaties en

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 29