Consumptief krediet Het totaal uitstaande volume aan doorlopende kredieten en per soonlijke leningen is in 1994 bescheiden gestegen tot f 2,2 miljard. De markt kenmerkt zich door een sterke groei en een groot aantal nieuwe toetreders, voornamelijk tussenpersonen. Hierdoor is de concurrentie de laatste jaren flink toegenomen. Overigens regelen de klanten van de lokale Rabobanken hun con sumptieve financiering in belangrijke mate via de vrije ruimte in hun hypotheek. Eigen Huis In het segment Eigen Huis speelt de woninghypotheek uiteraard de hoofdrol. De markt voor hypotheken vertoonde in 1994 een specta culaire groei. In de maanden maart, april, mei en juni werden bijna tweemaal zoveel hypotheken afgesloten als in dezelfde maanden van de jaren daarvoor. Oorzaak was de lage kapitaalmarktrente, die een enorme impuls aan de woningmarkt gaf. Door deze ontwikkeling werd bij de lokale Rabobanken (inclusief de Rabohypotheekbank) in 1994 ruim 30% meer hypotheken afgesloten dan in het voorgaande jaar. Per saldo steeg de hypotheek portefeuille van de plaatselijke Rabobanken en de Rabohypotheek bank tot f 60,7 (52,7) miljard. Het aantal oversluitingen was spectaculair hoog. De lage stand van de lange rente maakte dat veel mensen de rente op hun hypotheek lening voor lange tijd hebben vastgezet. Dit leidde tot extra opbrengsten uit afsluitprovisies en boeterentes. Van de hectische ontwikkeling op de hypotheekmarkt profiteerden alle aanbieders. Het marktaandeel van de Rabobank steeg licht tot 25 (24)%. Daar mee is zij nog steeds met grote voorsprong marktleider.

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 28