Kredietverlening De kredietverlening van de lokale Rabobanken (inclusief de Rabo- hypotheekbank) aan beide zakelijke segmenten groeide in het verslagjaar met 4,6 (4,7)%. De omvang van de bij bedrijven uit staande leningen en kredieten in rekening-courant nam toe tot f 66,2 (63,3) miljard. Deze groei komt vrijwel geheel voor rekening van de ondernemin gen in handel, industrie en dienstverlening. De oplevende economie vertaalde zich in deze sector in een snelle toename van het reke ning-courantkrediet en de benuttingsgraad. Alle bedrijfstakken in handel, industrie en dienstverlening droegen bij aan de groeiende kredietverlening, waarbij de stijging in de commerciële dienstverle ning zelfs in de dubbele cijfers belandde. Per saldo groeide het totale bedrag van de bij deze sector uitstaande kredietverlening met 7,6 (6,0)% tot f 37,2 (34,6) miljard. De kredietverlening van de plaatselijke Rabobanken aan bedrijven in de agrarische sector liet voor het tweede achtereenvolgende jaar een bescheiden groei zien. Het totale bij deze bedrijven uitstaande bedrag kwam uit op f 29,0 (28,7) miljard. Bij de kredietverlening in rekening-courant deed zich een daling voor, terwijl het leningen bestand toenam. Voor een deel is deze verschuiving het gevolg van omzettingen van korte naar lange financieringen ten gevolge van de lage lange rente in het begin van het verslagjaar. De lagere benut tingsgraad van rekening-courantkrediet duidt op een verbeterde liquiditeit bij de bedrijven. Daarmee lijkt voor enkele agrarische deelsectoren het tij te keren. Dit beeld wordt versterkt door de ontwikkeling van de tegoeden die de agrarische sector bij de bank aanhoudt. De daling van deze tegoeden was lager dan in de vooraf-

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 22