steeds moeilijker zich in de dienstverlening op dit punt van elkaar te onderscheiden. Efficiency, lage kosten en uniformiteit spelen overal een hoofdrol. Toch vormen deze produkten voor de bank de levensader met de klant. Het is dan ook een grote uitdaging om aan deze produkten een eigen gezicht èn lading mee te geven. Daarnaast dekken in de bovenste segmenten van de dienstverlening standaardprodukten steeds minder de behoeften. Door de verplaat sing naar het hoofd wordt geld steeds meer de uitdrukking van gevoelens. Verzekeren biedt geborgenheid, krediet houdt tevens erkenning in, betalingsverkeer is gemak, pensioen is zekerheid. Standaardprodukten zijn niet meer voldoende om dit palet van emoties in het hoofd van de klant in te kleuren. Vanuit een duur zame relatie met de klant moet, inspelend op zijn of haar persoon lijke behoefte en beleving, maatwerk worden geleverd. Dat kan door een mix van bestaande produkten, of door met nieuwe com binaties van produktonderdelen op de wensen van de klant in te spelen. De Rabobankorganisatie in 1994 De wens om onze leden en klanten zowel efficiënte, eenduidige standaardprodukten als zeer hoogwaardige diensten te kunnen bie den, heeft geleid tot een fundamentele herformulering van het beleid. Van een enigszins afwachtende, vooral produktgerichte aan pak wil de Rabobank komen tot een meer actieve, slagvaardige en klantgerichte benadering. 1994 was het jaar waarin dit uitgangspunt op tal van fronten in concreet beleid is vertaald. Doelbewust is het uit 1972 daterende beeldmerk, waarin de bank centraal stond, per 1 januari 1995 ver vangen door een nieuw symbool voor de Rabobank dat de mens

Jaarverslagen Rabobank | 1994 | | pagina 12