Overige gegevens A Statutaire regeling omtrent bijdrage in tekorten 1 Ledenaansprakelijkheid De aansprakelijkheid van de leden van een aangesloten bank voor tekorten van die bank is beperkt tot een bedrag van f 5.000 per lid. 2 Interne aansprakelijkstelling (Kruiselingse Garantieregeling) Tussen verscheidene rechtspersonen die behoren tot de Rabobankorganisatie bestaat een verhouding van aansprakelijkstelling als bedoeld in artikel 12 van de Wet toezicht krediet wezen 1992. Dit vormt een zodanige juridische regeling, dat de nakoming van de verplichtingen van ieder van de deelnemende instellingen in geval van een tekort aan middelen wordt gewaarborgd door de overige deelnemers. De deelnemers zijn: - De plaatselijke Rabobanken, leden van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleen- bank BA - Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA (Rabobank Nederland) te Amsterdam - Rabohypotheekbank NV te Amsterdam - Raiffeisenhypotheekbank NV te Amsterdam - Schretlen Co. NV te Amsterdam - De Lage Landen International BV te Eindhoven - De Lage Landen Financiering BV te Eindhoven - De Lage Landen Factors BV te Eindhoven - De Lage Landen Equipmentlease BV te Eindhoven Het resultaat van deze regeling is dat het gezamenlijke vermogen van de deelnemers als waarborg geldt jegens de crediteuren van iedere deelnemer. B Statutaire bepalingen inzake winstbestemming 1 Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank BA (Rabobank Nederland) Uit de winst wordt over de aandelen een dividend uitgekeerd waarvan de hoogte wordt vastgesteld door de Algemene Vergadering op voorstel van de Raad van Beheer. Het over blijvende deel van de winst zal door de Algemene Vergadering op voorstel van de Raad van Beheer worden aangewend tot versterking van de solvabiliteit van Rabobank Nederland. De reserves mogen gedurende het bestaan van Rabobank Nederland noch geheel noch gedeeltelijk tussen de leden worden verdeeld. Indien Rabobank Nederland te eniger tijd mocht besluiten zich te ontbinden teneinde haar zaken te doen voortzetten door een andere vereniging of instelling, zullen deze reserves overgaan naar die andere vereniging of instel ling. 74 2 Aangesloten Banken Het voordelig saldo van de winst- en verliesrekening dat na afboeking van de bedragen voor afschrijvingen, voorzieningen en bijzondere reserveringen overblijft, wordt toegevoegd aan de algemene reserve, die zal dienen tot delging van eventuele verliezen. De Algemene Vergadering kan, nadat het Bestuur onder goedkeuring van de Raad van Toe zicht daartoe een voorstel heeft ingediend, als volgt van het bovenstaande afwijken. Hetgeen aan de algemene reserve zou moeten worden toegevoegd, kan door de Algemene Vergade ring: a tot ten hoogste een vierde gedeelte doch niet meer dan een bedrag, gelijk aan vier procent van het bedrag van die algemene reserve worden besteed voor doeleinden, die door haar van plaatselijk of algemeen belang worden geacht; b tot ten hoogste de helft worden besteed tot terugbetaling aan de leden, over wie ter aan zuivering van een tekort een omslag heeft plaatsgehad. Een besluit hiertoe kan echter slechts worden uitgevoerd nadat het is goedgekeurd door Rabobank Nederland. De reserves mogen in geen geval onder de leden worden verdeeld. C Bestemming beschikbare winst (bedragen in miljoenen guldens) 1992 1991 Toevoeging aan algemene reserve 1 020 1 012 D Vennootschappelijke jaarrekening De vennootschappelijke jaarrekening van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleen bank BA (Rabobank Nederland) wordt gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amsterdam te Amsterdam. E Accountantsverklaring Wij hebben de jaarrekening 1992 van de Rabobankorganisatie gecontroleerd. Onze controle is verricht in overeenstemming met algemeen aanvaarde controlegrond slagen. Wij zijn van oordeel dat deze jaarrekening een getrouw beeld geeft van de grootte en de samenstelling van het vermogen op 31 december 1992 en van het resultaat over 1992 en ook overigens in overeenstemming is met de wettelijke bepalingen inzake de jaarrekening. Utrecht, 4 maart 1993 Moret Ernst Young Accountants 75

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 39