Geconsolideerde winst- en verliesrekening over 1992 Baten (bedragen in miljoenen guldens1992 1991 Interest 5 666 5 205 Provisie 900 822 Andere baten 493 541 7 059 6 568 Lasten Salarissen, pensioen- en sociale lasten 3 032 2 782 Andere lasten 1 315 1 196 Afschrijving op vaste activa 407 408 4 754 4 386 Brutoresultaat 2 305 2 182 Toevoeging voorziening algemene bedrijfsrisico's 720 670 Winst voor belastingen 1 585 1 512 Belastingen 560 496 Groepswinst 1 025 1 016 Belang van derden 5 4 Nettowinst 1 020 1 012 58 Toelichting Inleiding De jaarrekening 1992 is opgesteld in overeenstemming met de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek, Boek 2, Titel 9 en van de Model-Jaarrekening voor kredietinstellingen. In de balans wordt afgeweken van de Model-Jaarrekening door toevoeging van een post betrekking hebbende op de technische voorzieningen verzekeringsbedrijf in verband met de consolidatie van NV Interpolis. Alle bedragen in deze toelichting luiden in miljoenen guldens, tenzij anders is vermeld. Indien in de tekst bedragen tussen haakjes zijn vermeld, betreffen deze het voorgaande boekjaar. Wijziging in rubricering en grondslagen voor waardering en resultatenbepaling In 1992 hebben zich geen belangrijke rubriceringswijzigingen voorgedaan. Voor zover andere beslissingen in 1992 hebben geleid tot een wijziging in de presentatie, zijn de cijfers van 1991 aangepast, zodat vergelijking mogelijk blijft. Grondslagen voor consolidatie In de geconsolideerde jaarrekening zijn de cijfers verwerkt van de aangesloten banken, de Onderlinge Waarborgmaatschappij Rabobanken BA, de Rabohypotheekbank NV, NV Inter polis, Rabobank Nederland alsmede de cijfers van de overige groepsmaatschappijen. De activa, passiva en de resultaten van deze maatschappijen zijn integraal in de geconsoli deerde jaarrekening opgenomen. Het belang van derden is als een afzonderlijke post opge nomen. Grondslagen voor waardering en resultatenbepaling Algemeen De activa en passiva zijn gewaardeerd tegen nominale waarde, tenzij een andere waarde ringsgrondslag is vermeld. Voor alle activa geldt dat deze zijn gewaardeerd onder aftrek van nodig geachte waardeverminderingen. Agio en disagio worden opgenomen onder respectievelijk debiteuren en crediteuren en wor den over de looptijd van de desbetreffende posten in de winst- en verliesrekening verwerkt. Rentecontracten verband houdende met handelsactiviteiten zijn gewaardeerd tegen markt waarde en worden buiten de balanstelling opgenomen. De marktwaarde is gebaseerd op de contante koers per balansdatum. Resultaten worden verantwoord via andere baten. Overige rentecontracten zijn gewaardeerd conform de onderliggende posities en worden eveneens buiten de balanstelling opgenomen. De resultaten worden verantwoord via interest in verhouding tot het verstreken deel van de looptijd. Vreemde valuta Investeringen in groepsmaatschappijen luidende in vreemde valuta worden gewaardeerd tegen de contante koers per balansdatum. De hieruit voortvloeiende valutakoersverschillen worden voor zover het koersrisico niet is ingedekt via de reserves verwerkt. De overige activa en passiva luidende in vreemde valuta worden gewaardeerd tegen de contante koers per balansdatum. De hiermee samenhangende koersresultaten worden ver antwoord onder andere baten. Valutacontracten verband houdende met opgenomen en uitgezette gelden, worden gewaar deerd tegen de contante koers per balansdatum. Resultaten uit hoofde van deze transacties worden verantwoord onder interest in verhouding tot het verstreken deel van de looptijd. 59

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 31