sis ■I ]|B| iSSüüH BSBgj si iilSii .5* 5 I "i BALANS EN RESULTAAT De Rabobank realiseerde in 1992 een balansgroei van ruim 7 en een stijging van het brutoresultaat tot meer dan f 2,3 miljard. In het licht van de magere economische ont wikkelingen, de aanhoudende omgekeerde rentestructuur en onze coöperatieve doelstelling stemt dit tot tevredenheid. Het balanstotaal groeide in het verslagjaar tot f 232,7 (217,1miljard. Dit hangt vooral samen met de toename van de kredietver lening. De stijging bedroeg hier 7,0 (9,5)%, waarbij de groei op de bedrijvenmarkt frac- tioneel groter was dan die op de markt voor particulieren. Het aandeel van de zakelijke sector in het kredietbestand bleef onveran derd 59%. De bijdrage van het buitenland- bedrijf in de totale kredietverlening bedroeg 12 (11Als ook het interbancaire verkeer wordt meegeteld kwam het bedrag aan vorderingen op niet-ingezetenen uit op f 66,3(61,8) miljard. Uitgedrukt als percentage van de balanstel ling is de bijdrage van de kredietverlening aan de private sector vrijwel gelijk gebleven en uitgekomen op ruim 63%. De interban caire uitzettingen bedroegen op de balans datum f 38,4 (41,6) miljard; een daling met 7,7 12,7)%. Daarbij dient echter bedacht te worden dat dit een momentopname betreft. Gemiddeld over het verslagjaar genomen lagen de interbancaire uitzettin gen op een aanzienlijk hoger niveau. De toevertrouwde middelen ontwikkelden zich minder voorspoedig dan in de vooraf gaande jaren. Dit was vooral het gevolg van de stagnerende koopkracht van particulie ren, de aantrekkende belangstelling voor beleggingen en de minder gunstige econo mische ontwikkeling bij het binnenlandse bedrijfsleven. Met een groei van 2,6 (6,6)% liep het bedrag aan toevertrouwde midde len op tot f 129,3 (126,0) miljard. Hiervan is 75% afkomstig van particulieren. Vanwege de voortgaande krachtige groei van de kredietverlening en de hierbij achterblijvende ontwikkeling van de toe vertrouwde middelen werd een groter beroep gedaan op de financiële markten. De opgenomen gelden stegen tot f33,6 (24,1) miljard. Door de wederom forse produktie van levensverzekeringen groeiden de techni sche voorzieningen verzekeringsbedrijf met meer dan 20% tot f 8,6 (7,1miljard. Deze gelden zijn bestemd om te voldoen aan de aangegane verplichtingen uit hoofde van levensverzekeringen en aanverwante pro- dukten. Door de toevoeging vanuit de winst groei den de reserves van de organisatie tot f 14,0 (13,0) miljard. Omdat deze toename nagenoeg overeenkomt met die van het balanstotaal kwam de capital/assets-ratio 49

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 26