I\IV Interpolis Medio 1992 zijn alle verzekeringen van De Twaalf Gewesten overgedragen aan Inter polis Schade. Dit past in het streven naar de bediening van de plaatselijke Rabobanken onder het uniforme Interpolis-label. Het Assurantie Bemiddelingsmodel - het elektronische netwerk waarmee de Rabo banken rechtstreeks verzekeringen kunnen inbrengen in de systemen van Interpolis - is in het verslagjaar uitgebreid. Hiermee is een belangrijke stap gezet op de weg naar de verbetering van de kwaliteit en efficiency bij de vervaardiging van polissen. In 1993 zal een toepassing voor schadebehandeling operationeel worden. Aan het einde van het verslagjaar waren 526 (212) plaatselijke Rabobanken op dit systeem aangesloten. Het jaar 1992 werd bij Interpolis gekenmerkt door een voorspoedige ontwikkeling van het levenbedrijf en opnieuw teleurstellende resultaten in het schadebedrijf. De omzet steeg met 9,1 (6,5)% tot f 3,6 (3,3) miljard en het balanstotaal groeide tot f 12,2 (10,2) miljard. In het schadebedrijf werd een negatief resultaat geboekt van f 27 miljoen. Dit is beduidend ongunstiger dan in 1991. Het resultaat werd toen echter opwaarts ver tekend door een substantiële incidentele bate. De verslechtering van het verzeke ringstechnische resultaat heeft zich in het verslagjaar onverminderd voortgezet. Aanzienlijke premieverhogingen zouden gelet op het schadeverloop wenselijk zijn. Door de scherpe concurrentie konden deze echter slechts in beperkte mate worden gerealiseerd. Omzet en resultaat van het levenbedrijf gaven opnieuw een groei te zien. De omzet steeg tot f 1,6 (1,5) miljard en het resultaat nam toe tot f 94 (87) miljoen. Met name de omzet van periodieke premiepolissen ont wikkelde zich bijzonder positief. Het totale brutoresultaat van Interpolis is - naar waar deringsgrondslagen van het verzekerings bedrijf gemeten - afgenomen tot f 91 (139) miljoen. Het nettoresultaat bedroeg f 64 (100) miljoen. Voor 1993 verwacht Interpolis enige ver betering in de resultaten van het schade bedrijf en een verdere toename bij het levenbedrijf. IMedship Bank Het kredietbestand van Nedship Bank groeide in het verslagjaar tot f 2,4 1,9) mil jard. Het balanstotaal nam toe tot f 2,5 (2,0) miljard. Van invloed daarbij is dat Nedship Bank in november 1992 heeft besloten de gehele scheepsfinancieringsportefeuille ter grootte van f 1 miljard van Norges Hypotek- institutt over te nemen. Het eerste deel van deze transactie is in het verslagjaar geëffec tueerd. Het brutoresultaat steeg tot f 39 (37) mil joen. Daarbij speelt dat het resultaat op par ticipaties door de slechte situatie op de scheepvaartmarkten sterk achterbleef bij dat van 1991. Voorts was van belang dat de groei van de kredietportefeuille eerst in het laatste deel van het jaar werd verwezenlijkt. 46 Na een toevoeging aan de voorziening algemene bedrijfsrisico's van f 15 (15) mil joen en na aftrek van de belastinglast resteerde een nettoresultaat van f 18 (17) miljoen. Gezien de verbetering van de scheepvaart markt eind 1992 en de sterke groei van de portefeuille door de overname van de Noorse kredietportefeuille zullen de resulta ten over 1993 naar verwachting hoger liggen.

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 25