CONCERNDOCHTERS diet aan de Rabo Financieringsmaatschap pij. Zonder deze overdracht zou het balans totaal met 10,9 (17,2)% zijn gestegen tot een totaal van f 5,1 miljard. Met name de produkten vendorlease en grensoverschrijdende factoring kenden een belangrijke groei, die overigens bijna volledig uit het buitenlandse bedrijf kwam. De netto-opbrengsten (rentemarge ver meerderd met de opbrengsten uit verhuur na aftrek van de waardevermindering van de verhuurde lease-objecten) stegen tot In dit hoofdstuk wordt beknopt ingegaan op de gang van zaken bij de drie belangrijkste concerndochters van de Rabobank. Voor een meer uitvoerige toelichting wordt verwezen naar de door deze instellingen afzonderlijk te publiceren jaarverslagen. De Lage Landen International BV Het activiteitenniveau van De Lage Landen bleef in 1992 stabiel. Het geconsolideerde balanstotaal steeg licht van f 4,6 tot f 4,7 miljard. Daarbij is de groei neerwaarts ver tekend door de overdracht van het tweede deel - in 1993 volgt het derde en laatste deel - van de portefeuille consumptief kre- Het schadebedr/jf van Interpolis had opnieuw een moeilijk jaar. f 217 (212) miljoen. Het tegenvallen van deze groei was vooral een gevolg van de overdracht van de consumptief kredietpor tefeuille. Daarnaast speelde de conjunctu rele neergang in 1992 een rol, waardoor de marge op leaseprodukten onder druk stond en de factoringopbrengsten achterbleven bij de verwachtingen. De lasten stegen met 9,5 (22,4)% tot f 162 148) miljoen. Het bruto- resultaat kwam met f 55 (65) miljoen be langrijk lager uit dan in 1991. In dat jaar steeg de brutowinst nog met ruim 20%. De toevoeging aan de voorziening algeme ne bedrijfsrisico's was met f 26 (25) miljoen nauwelijks hoger dan die in het vorige ver slagjaar. Ook de belastinglast week slechts in geringe mate af van die in 1991, zodat de nettowinst daalde tot f 20 (28) miljoen. Voor 1993 verwacht De Lage Landen een lichte verbetering van het resultaat. 45

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 24