MEDEWERKERS Kwaliteit staat bij de Rabobank hoog in het vaandel. Dat vereist gemotiveerde medewerkers, die zich voort durend verder ontwikkelen om onze leden en cliënten optimaal van dienst te zijn. Om blijvend in de behoeften van leden en cliënten tegen een concurrerende prijs te kunnen voorzien, dient in de medewerkers te worden geïnvesteerd. Daartoe worden voortdurend nieuwe uitdagingen geboden, waardoor zij hun horizon kunnen verbreden en hun loopbaan vorm kunnen geven. Eigen initiatief om de geboden kansen te benutten is daarbij essentieel. Opleidingen Bijna de helft van de medewerkers van de Rabobank nam in 1992 deel aan een van de vele door Rabobank Nederland intern ge geven opleidingen. Tevens volgde een groot aantal medewerkers een opleiding bij reguliere onderwijsinstellingen. Deze oplei dingen zijn gericht op de huidige of toe komstige functie en hebben tot doel de kwaliteit van de dienstverlening te verho gen en de flexibiliteit te bevorderen. Naast NIBE-cursussen over bancaire onder werpen en diverse opleidingen op middel baar en hoger niveau, is in 1992 een speci fiek op de Rabobankorganisatie gericht MEAO-traject van start gegaan. In septem ber zijn ruim 450 medewerkers met deze opleiding begonnen, met als doel zich bij te scholen tot MBO-niveau. Zij kunnen hier voor terecht bij 22 MEAO-scholen, ver spreid over geheel Nederland. Voor het management van de Rabobank organisatie zijn in het verslagjaar opleidin gen georganiseerd ter ondersteuning van het personeelsontwikkelingsbeleid. Onge veer 70% van het management van de plaatselijke Rabobanken heeft deelgeno men aan de cursus Personeelsplanning en Beoordelen. Voor het management van Rabobank Nederland zijn vergelijkbare opleidingen gegeven. Het personeelsmana gement wordt daarbij gezien als een inte graal onderdeel van het leidinggeven. Afstemming tussen werk en medewerker, zowel nu als in de toekomst, staat daarbij centraal. De manager heeft de taak te zor gen voor een goede 'boekhouding' van het aanwezige personeel en voor inzicht in de toekomstige personeelsbehoefte. Dit wordt vastgelegd in personeelsplannen. Deze vor men de basis om afspraken te maken met de medewerker over opleidingen en door stroming. Personeel Gerekend in volledige arbeidsplaatsen kwam de groei van het binnenlandse perso neelsbestand van de Rabobankorganisatie 41

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 22