Verkoop van fondsen van de Robeco Groep via de plaatselijke Rabobanken Ibedragen in f miljoen per kwartaal) 700 600 500 - 400 300 200 100 0 3/1991 4/1991 1/1992 2/1992 3/1992 4/1992 De reeds vorig jaar geconstateerde terug houdendheid van de particuliere beleggers hield in het verslagjaar aan. Globaal geno men was sprake van een stabilisatie van het transactievolume bij de optie- en effecten orders. De verkoop van produkten van de Robeco Groep via de plaatselijke Rabo banken ontwikkelde zich voorspoedig. In het verslagjaar vloeide via het Rabobank- kanaal meer dan f 2 miljard naar de fond sen van de Robeco Groep. Vooral het Florente Fund en het Divirente Fund waren populair. In het laatste halfjaar viel het aan deel van het medio 1992 geïntroduceerde RG Money Plus Fund op. Effectenbank Schretlen Co. NV, een volle dochter van de Rabobank, compenseerde in het verslagjaar de mindere bedrijvigheid als gevolg van het tegenvallende beurskli- maat door het verlenen van integrale dien sten aan vermogende particulieren. Verzekeringen Op de schadeverzekeringsmarkt was in het verslagjaar sprake van een onverminderd hevige concurrentie. De groei van het pre mie-volume bij onze verzekeringsdochter Interpolis bleef daardoor enigszins achter bij de verwachtingen. Het aantal schade- meldingen daarentegen nam toe, evenals het gemiddelde schadebedrag. Dit resul teerde in een daling van het verzekerings technische resultaat. Met behulp van een analyse van het risicoprofiel bij aansprake lijkheidsverzekeringen tracht Interpolis de resultaten van deze produkten te ver beteren. Onder meer door het geven van op preventie gerichte adviezen. Bij de zorgverzekeringen blijft de aandacht uitgaan naar schaalvergroting. In 1992 zijn door Interpolis besprekingen gevoerd over samenwerking met enkele regionaal opere rende zorgverzekeraars. Deze zijn echter nog niet afgerond. De sector levensverzekeringen realiseerde in het verslagjaar een omzetstijging van 6,5 (0,5)%. Met name de omzet bij polissen met periodieke premiebetalingen liet een krachtige groei zien. Reizen De reisbemiddelingsactiviteiten van de Rabo bank toonden een duidelijke verbetering 38 ten opzichte van 1991. Overeenkomstig de ontwikkeling van de markt als totaal nam de omzet met 7% toe en steeg de provisie opbrengst met 8%, te vergelijken met een stabilisatie in het voorafgaande jaar. Dit komt door een verschuiving van relatief goedkopere autoreizen naar duurdere vliegvakanties. Het aantal geboekte reizen stabiliseerde. Dat gold ook voor het aantal van 925.000 personen dat via de Rabobank een reis boekte. Het aantal geboekte reizen stabiliseerde

Jaarverslagen Rabobank | 1992 | | pagina 21