Het levenbedrijf bij Interpolis ontwikkelde zich voorspoedig. de ontwikkeling in het schadebedrijf teleurstellend NV INTERPOLIS De gang van zaken bij Interpolis werd in 1991 gekenmerkt door een voorspoedige ontwikkeling in het levenbedrijf en teleurstellende resultaten in het schade bedrijf. De omzet - de belangrijkste indi cator voor de volume-ontwikkelingen in het verzekeringsbedrijf - is toegenomen tot f 3,3 (3,1) miljard. Het balanstotaal kwam uit op f 10,2 (8,6) miljard. Inclusief deelnemingen van Interpolis is in het schadebedrijf een resultaat gere aliseerd van f 43 (- 7) miljoen. Dat is aanzienlijk hoger dan in 1990. De resultaatverbetering is echter groten deels toe te schrijven aan een incidente le bate en aan het uitblijven van extreme stormschades zoals in 1990. Evenals in 1990 ontwikkelde het levenbe drijf zich voorspoedig. Met name de invoering van de Brede Herwaardering per 1 januari 1992, in samenhang met de aantrekkelijke tariefstelling van de Interpolisprodukten en de uitstekende distributiemogelijkheden via het kanaal van de lokale Rabobanken, zorgde wederom voor een zeer hoge omzet. Mede hierdoor is het brutoresultaat van het levenbedrijf met bijna 75% gegroeid tot f 87 (50) miljoen. Het totale brutore sultaat van Interpolis, vastgesteld naar de waarderingsgrondslagen van het verzekeringsbedrijf, is toegenomen tot f 139 (49) miljoen. Het resultaat na belasting van Interpolis is bijna verdrie voudigd tot f 100 (34) miljoen. In 1992 zal het in het eerste hoofdstuk gememoreerde streven naar een gelijk waardige fusie met AVCB verder worden uitgewerkt. Bij de bedrijfsuitoefening wordt een behoorlijke stijging van de omzet verwacht, zowel in het schade- als in het levenbedrijf. De negatieve resul taatontwikkeling in het schadebedrijf houdt naar verwachting aan, omdat pre mieverhogingen - gezien de scherpe concurrentie - waarschijnlijk zullen uitblijven. In het levenbedrijf zal na de invoering van de Brede Herwaardering de groei enigszins worden getemperd. Het resultaat van het levenbedrijf zal naar verwachting niettemin een verder opgaande lijn tonen. NEDSHIP BANK Door een levendige handel in tweede hands schepen en een groeiende betrok kenheid bij de financiering van nieuwe schepen ontwikkelde de kredietporte feuille van de Nedship Bank zich voor spoedig. Hierdoor kon het balanstotaal toenemen tot f 2,0 (1,7) miljard. De bui tenlandse vestigingen in Griekenland en de Verenigde Staten namen circa de helft van de nieuwe financieringen door Nedship Bank in de zeescheepvaart voor hun rekening. Van de nieuw verstrekte leningen luidde meer dan 85% in vreem de valuta, voornamelijk Amerikaanse dollars. Binnenkort zal het kantorennet verder worden uitgebreid met een vesti ging in Hong Kong. Het brutoresultaat van Nedship Bank ontwikkelde zich voorspoedig en is gestegen met 21 (3,0)% tot f 36,9 (30,5) miljoen. De verkrapping van de rente marge kon worden opgevangen door de gunstige volume-ontwikkeling en een gematigde kostenontwikkeling. Na de toevoeging aan de voorziening algeme ne bedrijfsrisico's van f 15,0 (15,5) mil joen en na aftrek van belasting resteerde een nettowinst van f 16,7 (13,1) miljoen. Voor 1992 wordt in verband met de teruglopende conjunctuur en de poli tieke ontwikkelingen een geringere investeringsbereidheid in de scheep vaart verwacht. Hierdoor zal de groei van de kredietverlening naar verwach ting afzwakken. Voor 1992 wordt een geringere investerings bereidheid in de zeescheepvaart verwacht. 47

Jaarverslagen Rabobank | 1991 | | pagina 25