Aan de Algemene Vergadering Bijgaand wordt u het financieel verslag over het boekjaar 1 988 aangeboden. In dit verslag wordt een overzicht gegeven van de gang van zaken in het afgelopen jaar bij de Rabobankorganisatie. De heren prof.dr. N.H. Douben en R. Renkema zijn op 2 juni 1 988 door de Algemene Vergadering herkozen tot lid van de Raad van Beheer. Als nieuw lid van de Raad van Beheer is gekozen ir. A.J. Latijn houwers, die voordien in de functie van plaatsvervangend voorzitter zitting had in de Raad van Toezicht. De Raad van Beheer heeft mr. J.L.M. Niers benoemd tot plaats vervangend voorzitter. Tevens is de heer R. Renkema herbenoemd tot secretaris en de heer Douben tot plaatsvervangend secre taris van dit college. De heer C.G.A. Mertens heeft tijdens de Algemene Vergadering op 2 juni 1 988 afscheid genomen als plaatsvervangend voorzitter van de Raad van Beheer. Deze functie bekleedde hij sinds 1 983, nadat hij vanaf 1 972 als eerste voorzitter van de Raad van Beheer van de Coöpera tieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank in belangrijke mate sturing had gegeven aan de ontwikkeling en ontplooiing van de Rabobankorganisatie als het tot één geheel geworden coöperatieve kredietwezen in Nederland. Aan die eenwording, door het samengaan van de voormalige Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank (Utrecht) en de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank (Eindhoven), heeft hij zowel in voorberei dende als in uitwerkende zin op inspire rende en bindende wijze met zijn sterk betrokken persoonlijkheid en bestuurlijke talent een wezenlijke bijdrage geleverd. De heer Mertens was vanaf 1 957 voorzitter van de Raad van Toezicht van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank en sinds 1 967 voorzitter van het Bestuur respectie velijk de Raad van Beheer van deze instel ling. De Rabobankorganisatie is de heer Mertens zeer dankbaar voor al hetgeen hij voor haar ontstaan en groei heeft gedaan. De Algemene Vergadering heeft voorts tot leden van de Raad van Toezicht herkozen de heren J.F. Marsman, drs. J.J. Schouten en M.J. Varekamp. Als nieuwe leden zijn gekozen de heren prof.dr. J. Bilderbeek, drs. H.G.J Hermsen en P.L.A. van Horen. Tijdens de Algemene Vergadering hebben de heren G.J.M. Berendsen, secretaris, en ir. G.A.A. Horsmans, plaatsvervangend secretaris, hun functie als lid van de Raad van Toezicht neergelegd. De heren Berendsen en Horsmans hebben vanaf de fusie in 1 972 deel uitgemaakt van de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank. Daar voor waren zij reeds lid van de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Centrale Raif feisen-Bank respectievelijk de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank. Wij zijn de heren Berendsen en Horsmans grote dank verschuldigd voor hun waardevolle bijdrage aan de taakvervulling van de Raad van Toezicht en voor hun grote inzet voor de Rabobankorganisatie. Door de Raad van Toezicht is drs. J.J. Schouten benoemd tot plaats vervangend voorzitter, de heer K. Dijksterhuis tot secretaris en de heer L.A.M. Elenbaastot plaatsvervangend secretaris van dit college. Ten slotte danken wij al degenen die in 1 988 op actieve wijze bij onze organisatie betrokken zijn geweest voor de door hen geleverde inspanning. Evenals in het afge lopen jaar zullen zich ook in de komende jaren binnen de Rabobankorganisatie belangrijke nieuwe ontwikkelingen voltrekken op bancair terrein. Hiertoe zullen hoge eisen worden gesteld aan onze beheerders en medewerkers. Wij zijn ervan overtuigd dat met hun inzet en betrokken heid de toekomst van de coöperatieve Rabobankorganisatie met vertrouwen tege moet kan worden gezien. 7

Jaarverslagen Rabobank | 1988 | | pagina 5