Aan de Algemene Vergadering Bijgaand wordt u het verslag over het boekjaar 1 986 van de Rabobankorganisatie aangeboden. In dit verslag wordt een overzicht gegeven van de gang van zaken in het afgelopen jaar. Op 5 juni 1 986 heeft de Algemene Vergadering de heren drs. P. Bukman, ir. A.J. Latijnhouwers, prof.mr. P.A. Stein en A.J.A.M. Vermeer herkozen tot lid van de Raad van Toezicht. Door de Raad van Toezicht is de heer Latijnhouwers herbenoemd tot plaatsvervangend voorzitter. Als nieuw lid van de Raad van Beheer is gekozen drs. G. van den Berg. Tijdens de Algemene Vergadering heeft de heer E.J.M. Kolfschoten zijn functie als lid van de Raad van Beheer neergelegd. De heer Kolfschoten werd in 1 961 gekozen tot lid van de Raad van Beheer van de voormalige Coöperatieve Centrale Boerenleenbank. Vanaf de fusie maakte hij deel uit van de Raad van Beheer van Rabobank Nederland. In 1 983 volgde zijn benoeming tot secretaris van de Raad van Beheer. Wij zijn de heer Kolfschoten, die met helder inzicht en grote betrokkenheid de belangen van de Rabobankorganisatie heeft gediend, dankbaar voor zijn toegewijde bestuurlijke arbeid gedurende vijfentwintig jaren. Voorts heeft drs. P. Bukman, in verband met zijn benoeming tot Minister voor Ontwikkelingssamenwerking, in juli 1 986 zijn functie als lid van de Raad van Toezicht neergelegd. Deze functie heeft hij vervuld vanaf 1 976. Wij zijn de heer Bukman erkentelijk voor zijn bijdrage aan de werkzaamheden van de Raad van Toezicht. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft ir. P.J. Lardinois op 1 september 1 986 zijn functie als voorzitter van de Hoofddirectie neergelegd. Hij heeft deze functie bekleed vanaf 1 januari 1977. Wij spreken jegens de heer Lardinois onze grote dank en waardering uit voor hetgeen hij tijdens zijn functioneren als voorzitter van de Hoofddirectie voor de Rabobankorganisatie tot stand heeft gebracht. Onder zijn leiding heeft de Rabobankorganisatie zich nationaal en internationaal verder ontplooid en zich op slagvaardige wijze weten aan te passen aan sterk gewijzigde omstandigheden. Op verzoek van de Raad van Beheer en de Hoofddirectie is de heer Lardinois bereid gevonden om nog enige jaren als algemeen adviseur van de Hoofddirectie op te treden. 6 Als opvolger van de heer Lardinois is drs. H.H.F. Wijffels benoemd tot voorzitter van de Hoofddirectie. Voorts heeft op 1 december 1 986 mr. T.J. Jansen Schoonhoven, lid van de Hoofddirectie, zijn werkzaamheden bij Rabobank Nederland beëindigd in verband met het aanvaarden van een functie elders. Na zijn indienst treding in 1961 werd de heer Jansen Schoonhoven in 1 970 benoemd tot lid van de Directie van de voormalige Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Bank. Na de fusie in 1972 werd de heer Jansen Schoonhoven benoemd tot lid van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland. Hij heeft gedurende vele jaren een belangrijke bijdrage geleverd aan de voorspoedige ontwikkeling van de Rabobankorganisatie. Wij zijn de heer Jansen Schoonhoven daarvoor erkentelijk. 7

Jaarverslagen Rabobank | 1986 | | pagina 5