The Netherlands is the worlds second largest exporter of agricultural products. And Rabobank is Dutch agriculture's föremost bank. Rabobank O Buitenland dient binnenland Uitgangspunten van het buitenlandbeleid van de Rabobankorganisatie 1Het buitenlandbedrijf van de Rabobank dient primair ter ondersteuning van de internationale activiteiten van haar binnenland- bedrijf. 2. De vestigingen in het buitenland dienen op rendabele wijze een substantiële bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van de Rabobank als internationale agri-bank. 3. De verwerking van het buitenlands betalingsverkeer dient te beantwoorden aan de hoogste kwaliteitseisen. De internationale advertentie campagne van de Rabobank is opgebouwd rond het thema 'Rembrandt country is Rabobank country' De foto's op de pagina hiernaast geven een impressie van de landen waarin de Rabobank is gevestigd. In de eerste tachtig jaren van zijn bestaan heeft het Nederlandse coöperatieve bankwezen zijn inspanningen vrijwel uitsluitend in het binnenland ontplooid. Sinds 1979 is daarin een kentering gekomen. De buitenlandse activiteiten van de Rabobank zijn sindsdien aanzienlijk uitgebreid. Kon de Rabobank in 1979 bekend maken dat toen voor het eerst niet al haar personeelsleden louter in Nederland werkzaam waren - twee mede werkers waren kort tevoren naar Curatpao afgereisd thans zijn in ons buitenlandse vestigingennet 477 mensen aan het werk op 1 6 locaties. Hoe snel die ontwikkeling zich ook lijkt te hebben voltrokken, zij is de vrucht van een weloverwogen beleid waarvan de kernoverwegingen zijn ontleend aan de instandhouding en ondersteuning van onze binnenlandse positie. De ontwikkeling van het buitenlandbedrijf van de Rabobankorganisatie is - zeker in vergelijking tot de internationale ontplooiing van sommige andere bankinstellingen waarmee zij in concurrentie staat - betrekkelijk laat op gang gekomen. Dat geldt zowel voor haar bancaire activiteiten als voor haar aanwezigheid buiten Nederland. De reden daarvoor ligt besloten in de oriëntatie van de Rabobank: zij richt zich op de belangenbehartiging van haar leden en cliënten. Die dienstverleningsdoelstelling brengt mee dat de belangstellingssfeer van leden en cliënten in overwegende mate leidend is voor de richtingen waarin de Rabobank zich beweegt Agnciiiiura]products Fmancial business ihrough mihe Neiherlands,itisaiso account for some 25 per Rabobank, and about 40 oneof the world's largest pent (approx. 52 billion per cent of all Dutch savings banks. Dutch guilders) of Dutch is cntrusicd to us. exports.Indairyexportsthe u Ifyoufeelyour country is numbcr one in the With total asscts exceed- business would bc in good world. Withthc importance ing 130billion Dutch hands with ihebank of the of agribusincss for Dutch guilders (approx. U.S. S 47 world's second largest ex - forcign tradc. it is inevitable billion). Rabobank is nol porterofagnculiural thai Rabobank is highly only one of the largest banks products. pleasc contact us. knowledgeableor By providing 90 percent of all loans to Dutch agri- culture, Rabobank is the largest source of credit to this particular sector. And plays a key role in agnbusincss finance. In fact, Rabobank with its co-operative organizational structure provides nation- widc on-lhe-spot banking services through a dense network. One third of all Dutch companiesconduct their Rembrandt country is Rabobank country. 41

Jaarverslagen Rabobank | 1985 | | pagina 22