mÊÊf binnenlandse kredietportefeuille is sprake van een zeer duidelijke verdere daling van de verliezen. Mede als gevolg van de gedaalde dollarkoers is deze tendens nu ook in onze buitenlandse uitzettingen te bespeuren. Over het verslagjaar was aan belastingen f 241 (228) miljoen verschuldigd. De netto winst kwam daardoor uit op f 668 (61 9) miljoen, een stijging met 8 (9)%. Hong Kong Hong Kong is een belangrijke doorvoerhaven voor de nabij gelegen Volksrepubliek China. Het uitgangsmateriaal uit onze agrarische sector, zoals het hiernaast afgebeelde graszaad, kan een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikke ling van de land- en tuinbouw in dit zeer dichtbevolkte deel van de wereld. Beoordelen wij onze bancair/financiële ontwikkelingen van 1985, dan is er zeker reden tot tevredenheid over het netto resultaat. In het licht van de marktomstandigheden van 1 985 geldt dat ook voor de ontwikkeling van de traditionele middelen en de kredietverlening. Wat dat betreft zijn wij ook voor 1 986 niet pessimistisch, zij het dat de agrarische kredietvraag begint af te vlakken. Opnieuw echter verwachten wij een felle concurrentie tussen de marktpartijen om de verder verschralende traditionele markten. De recente deregulering van de kapitaalmarkt zal deze concurrentie verder aanwakkeren, maar biedt evenzeer nieuwe kansen. Aan de bancaire marges zal in zulke omstandigheden verder worden geknaagd. Enerzijds is daarom sterke matiging van de kostenontwikkeling noodzakelijk. Anderzijds zullen kostenstijgingen door volumegroei moeten worden gecompenseerd. Dat lijkt voor 1 986 een moeilijke opgave. Voor de jaren daarna rekenen wij op een verhoogde beheers baarheid van de kosten. Het wezenskenmerk van onze coöperatieve grondslag was en is nog steeds gelegen in onze dienstverleningsdoelstelling. Zoals wij in de gedachtenwisse/ingen van de afgelopen jaren hebben kunnen vast stellen, heeft deze grondslag ondanks de vele maatschappelijke veranderingen nog niets aan actualiteitswaarde ingeboet. Onze verenigingsstructuur staat er borg voor dat de belangen van de Rabobankorganisatie en die van haar leden en cliënten met elkaar in evenwicht blijven. De betrokkenheid en inzet van bestuurders en medewerkers is daarbij van grote betekenis. Voor hun inspanningen in het afgelopen jaar willen wij hen op deze plaats dan ook danken. Voor de komende jaren blijven wij op hen rekenen en in hen vertrouwen. Ook daarom zien wij de toekomst van onze coöperatieve bankorganisatie met vertrouwen tegemoet. 39

Jaarverslagen Rabobank | 1985 | | pagina 21