l.lll - m ■■•n; Groei kredietverlening en toevertrouwde middelen De zich langzaam wijzigende samenstelling van de leningen portefeuille en uiteraard de toenemende omvang daarvan leidden wederom tot enige groei van de reguliere aflossingen. Bovendien lagen de schuldvernieuwingen onder invloed van de rente-ontwikkelingen op een hoger niveau dan in 1 984. In totaal kwamen de aflossingen daardoor uit op f 1 2,4 (10,5) miljard. Per saldo stegen de uitstaande leningen wat minder dan in het vorige jaar. Debetsaldi in rekening-courant vertoonden daarentegen met f 1.300 (900) miljoen een sterkere groei. De uitstaande consumptieve kredietverlening loopt na een aantal jaren van stagnatie weer op. Hierin weerspiegelen zich de eerder vermelde aantrekkende bestedingen van particulieren. Een gestaag groter wordend gedeelte van de consumptieve kredietverlening door de Rabobankorganisatie wordt om efficiencyredenen via De Lage Landen BV geleid. Verenigd Koninkrijk Potplanten nemen een groeiend aandeel van onze nationale tuin- bouwproduktie voor hun rekening. Van de totale exportwaarde ad f915 miljoen gaat circa f 77 miljoen naar het Verenigd Koninkrijk, dat hiermee het vierde land is in de rij van afzetlanden voor deze produkten De totale uitstaande kredietverlening van de Rabobankorganisatie aan de private sector omvatte ultimo 1 985 een bedrag van f 84,9. (80,9) miljard. De procentuele groei lag daarmee op een lager niveau dan in 1 984. Hierbij speelt ook de daling van de dollarkoers een rol. Overige uitzettingen Doordat de beschikbare middelen en de uitstaande kredietverlening zich in de verslagperiode gelijkmatig en evenwichtig ontwikkelden, ondergingen de overige uitzettingen per saldo geen belangrijke wijzigingen. Lange beleggingen en uitzettingen in schatkistpapier waren ultimo 1 985 nagenoeg gelijk aan die van een jaar eerder. De korte kredietverlening toevertrouwde middelen 82 83 84 85 81 82 83 84 85 21

Jaarverslagen Rabobank | 1985 | | pagina 12