WÊÉÈËÈ In de bouwnijverheid werken circa 325.000 mensen, waarvan er ca. 60.000 werkzaam zijn in de weg- en waterbouw. Zg zorgen o.a. voor de aanleg van onze spoor wegen, waarover in 1984 200 miljoen passagiers werden vervoerd. De uitstaande kredietverlening aan de private sector kwam uiteindelijk uit op f 81,0 (75,3) miljard. Dat is 8 (9)% meer dan in 1 983, toen de groei overigens werd geflatteerd door de consolidatie van de ADCA-BANK. Voor veel Rabobanken zullen de aan enkele belangrijke agrarische sectoren opgelegde groei- beperkingen in de komende jaren een beduidende terugval in agrarische kredietvraag met zich brengen. Het zal niet gemakkelijk zijn daarvoor compensatie te vinden. Overige uitzettingen Tegen het einde van het verslagjaar werd voor een relatief groot bedrag gebruik gemaakt van de aan op korte termijn aflopend schatkistpapier verbonden disconteringsmogelijkheid. Gedurende 1 984 is voorts door de Staat minder nieuw papier aangeboden dan afgelost. Samen met de ontwikkeling van onze totale liquiditeits positie zijn deze factoren de verklaring voor de zeer sterke inkrimping van onze portefeuille schatkistpapier tot f 3,5 (4,6) miljard. Daartegenover zijn de in 1 983 belangrijk verminderde korte beleggingen nu sterk gestegen. Onze effectenportefeuille, voor het merendeel bestaande uit overheidsobligaties, nam opnieuw toe, en wel tot f 5,2 (4,6) miljard. Beleggingen op lange termijn gaven een lichte daling te zien. De actiefpost bankiers in binnen- en buitenland nam met 22 (1 2)% toe tot ruim f 23 miljard. De opgelopen dollarkoers en het gestegen interbancair volume in ons binnen- en buitenlands bedrijf zijn daarvoor de verklaring. Groei kredietverlening en toevertrouwde middelen (in procenten van de stand op 1 januari) kredietverlening toevertrouwde middelen 19

Jaarverslagen Rabobank | 1984 | | pagina 11