In de verslagperiode werd begonnen met het structureren van een interne arbeidsmarkt van onze organisatie. Via regionale interne vacaturebanken wordt getracht vraag en aanbod van personeel beter te stroomlijnen. Op deze wijze kan een bijdrage worden geleverd aan het opheffen van plaatselijke onevenwichtigheden tussen personele bezetting en werkomvang. In het afgelopen jaar werd besloten tot de instelling van de Centrale Adviesraad Arbeidsaangelegenheden Rabobankorganisatie (C.A.A.R.). In deze raad hebben zitting werknemersvertegenwoor digers van aangesloten banken en van Rabobank Nederland alsook vertegenwoordigers namens de werkgevers. De C.A.A.R. zal adviseren over het sociaal beleid en de sociale aspecten van het ondernemingsbeleid voor de Rabobankorganisatie. Met de komst van de C.A.A.R. heeft de Adviescommissie Sociaal Beleid Rabobanken haar taak beëindigd. Opleidingen DeRabobank-Tienerrekening, voor Ten einde de kennis en vaardigheid van onze medewerkers bij tieners om te sparen en te leren voortduring te laten aansluiten aan de steeds veranderende inhoud Ti9S3 werd de 500000 ste van hun func,ies isook in het afgelopen jaarveel aan opleidings- rekening geopend activiteiten gedaan. Veel personeelsleden van aangesloten banken namen deel aan de nieuwe opleiding voor baliemedewerkers, waarvan de eerste modules in het afgelopen jaar beschikbaar kwamen In 1 983 is de Gebruikersopleiding Automatisering voor de aangesloten banken van start gegaan. Na toetsing bij een aantal proefgroepen is ook bij Rabobank Nederland begonnen met een dergelijke opleiding. Met deze op verschillende doelgroepen toegesneden cursussen wordt beoogd iedereen in onze organisatie meer met automatisering vertrouwd te maken. De belangrijke veranderingen die automatisering in de komende jaren voor zeer veel medewerkers met zich zal brengen, kunnen hierdoor beter worden overzien en verwerkt. Automatisering Het automatiseringsplan van de Rabobankorganisatie wordt in een aantal fasen ingevoerd. Ultimo 1 983 beschikten circa 530 aangesloten banken over computerapparatuur waarmee zij ter plaatse onder meer de invoer- gegevens voor de grote centrale systemen vervaardigen. Inmiddels is besloten deze apparatuur in de gehele organisatie in te voeren. Voor eind 1 985 zullen alle aangesloten banken hiervan kunnen zijn voorzien. De tweede fase van het plan omvat de automatisering van de kastransacties door middel van balieterminals. Per eind 1 983 beschikten 40 kantoren over deze terminals. Voor de derde fase is in het verslagjaar besloten het Rabobank Terminal Netwerk (R.T.N.) op te bouwen met behulp van het openbare Datanet 1 van de P.T.T. Binnen dit netwerk zullen in de toekomst alle computers 31

Jaarverslagen Rabobank | 1983 | | pagina 17