coöperatieve bankorganisaties, de Unico Banking Group, zijn bevredigende vorderingen gemaakt. Die zullen ertoe leiden dat de Group door nieuwe vormen van dienstverlening haar positie in het internationale financiële verkeer kan versterken. Effectenbedrijf De moderne glastuinbouw vergt grote investeringen, waarbij onze organisatie een belangrijke rol vervult. Het verslagjaar werd zowel nationaal als internationaal gekenmerkt door een zeer gunstig beursklimaat. Voortekenen hiervan dienden zich reeds aan in de tweede helft van 1 982, toen de rentestand sterk daalde. Naarmate het jaar vorderde, tekende zich steeds duidelijker een geleidelijk op gang komend conjunctuurherstel af. Onder deze omstandigheden nam de belangstelling voor effecten transacties sterk toe, met een groeiende populariteit van het beleggen in aandelen. Verdere benutting van de commerciële mogelijkheden bracht ons een aanzienlijke uitbreiding van het zakenvolume met zowel institutionele als particuliere cliënten. Deze uitbreiding en het gestegen koersniveau leidden tot een belangrijke verbetering van de rentabiliteit van het effectenbedrijf. De sterk gestegen omzetten op de beurs gingen gepaard met een verdere toeneming van het beroep op onze dienstverlening aan cliënten. Vooral de belangstelling voor onze activiteiten op het gebied van vermogensbeheer groeide aanzienlijk. Ook het emissiebedrijf boekte in het verslagjaar toenemende activiteiten. Het steeds grotere beroep van de overheid op de openbare kapitaalmarkt speelde daarbij een belangrijke rol. Rabobank Nederland trad op als emittent van de twee al aangegeven eigen leningen op de eurokapitaalmarkt. Voorts maakte Rabobank Nederland op deze markt bij vijf emissies als co-manager deel uit van het emissiesyndicaat. Amvabel, het beleggingsfonds in aandelen van Amerikaanse onroerend goed ondernemingen, dat samen met F. van Lanschot Bankiers N.V. is opgericht, heeft in het verslagjaar opnieuw een gunstige ontwikkeling doorgemaakt. De intrinsieke waarde van de participaties van het Unico Investment Fund, een internationaal opererend obligatiefonds van de Unico Banking Group, vertoonde ook in het boekjaar 1 982-1 983 een verdere groei. De basiswaarde van de participaties van het Beleggingsfonds van de 7 gaf een stijging van ruim 40% te zien: van f 1 0,7 5 tot ruim f 1 5,-. Verzekeringen Evenals in 1 982 hebben in 1983 marktverzadiging, afname van economische bedrijvigheid en invoering van de nieuwe premiestructuur voor autoverzekeringen een drukkende invloed gehad op de provisie-inkomsten in het schadebedrijf. Desondanks gaven deze inkomsten een redelijke groei te zien. Dat is vooral te danken aan een meer intensieve en gerichte benadering van cliënten. Als gevolg daarvan nam ook de produktie in het levensverzekeringsbedrijf krachtig toe. 27

Jaarverslagen Rabobank | 1983 | | pagina 15