Als fotothema voor dit jaarverslag is gekozen: 'innovatie en vernieuwing'. Tal van Nederlandse onder nemingen hebben in de loop van 1982 ofwel een nieuw produktie- proces in gang gezet ofwel het bes taande produktieproces gewijzigd, waardoor de kwaliteit van het produkt aanzienlijk is verbeterd. In toenemende mate zijn de Nederlandse bedrijven bij hun investeringen genoodzaakt een visie op langere termijn te ontwikkelen. Een visie af gestemd op de wensen van cliënten in de toekomst Bij de opnamen is rekening gehouden met een diversiteit van Nederlandse activiteiten in technisch, dienstverlenend en agrarisch opzicht. Op de omslag een foto van het in aanbouw zijnde nieuwe hoofd kantoor van Rabobank Nederland in Utrecht. Dit kantoor zal eind 1983 in gebruik worden genomen Aan de Algemene Vergadering Bijgaand wordt u het geconsolideerde verslag over het boekjaar 1 982 van de Rabobankorganisatie aangeboden. In dit verslag wordt een overzicht gegeven van de gang van zaken in het afgelopen jaar bij de Rabobankorganisatie. Het verslag bevat de geconsolideerde balans en de resultatenrekening. Op donderdag 3 juni 1 982 heeft de Algemene Vergadering tot leden van de Raad van Toezicht herkozen de heren H.J. Kloosterboer en drs. R. Zijlstra. Tot lid van de Raad van Beheer is herkozen mr. O.W.A. Baron van Verschuer. Als nieuw lid van de Raad van Beheer werd gekozen ir. D. Luteijn. Tijdens de Algemene Vergadering heeft de heer M.P. Zuidgeest zijn functie als lid van de Raad van Toezicht neergelegd. Deze functie heeft hij vervuld vanaf 1 978. Wij zijn de heer Zuidgeest dank verschuldigd voor de bijdrage die hij heeft geleverd aan de werkzaamheden van de Raad van Toezicht. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft drs. J.A. van Ogtrop op 31 augustus 1 982 zijn functie als plaats vervangend voorzitter van de Hoofddirectie neergelegd. Deze functie heeft hij bekleed vanaf 1981. De heer Van Ogtrop maakte reeds sedert de fusie tussen de beide centrale banken deel uit van de Hoofddirectie, nadat hij in 1965 was benoemd tot directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank. Met waardering memoreren wij de grote verdiensten van de heer Van Ogtrop. Hij heeft zijn functie uitgeoefend in een tijd waarin zich bancair en organisatorisch belangrijke veranderingen hebben voorgedaan. Door zijn persoonlijke capaciteiten en jarenlange ervaring heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de voorspoedige ontwikkeling van de Rabobankorganisatie. Wij zijn de heer Van Ogtrop daarvoor erkentelijk. In de plaats van de heer Van Ogtrop werd het lid van de Hoofddirectie, mr. H.J.A.E.M. Klarenbeek, benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van dit orgaan. In het verslagjaar zijn de heren drs. P.M. Burghoutsen F.H.J. Boons R.A. benoemd tot lid van de Hoofddirectie, ingaande 1 september 1 982 9

Jaarverslagen Rabobank | 1982 | | pagina 6