De Financiering van het Landbouwbedrijf Bedrijfsadviezen voor de ondernemer. De Rabobank kan u op liet goede spoor zetten. Antwoorden van de Rabobank op vragen uit het midden en kleinbedrijf. Antwoorden van de Rabobank op vragen van jonge agrarische ondernemers. Cijfers&Trends. 23 Branches uit het midden- Aan de Algemene Vergadering Een dienstverlening van de Rabobank Een service van de Rabobank. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 68 van de statuten van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Boerenleenbank b.a. wordt u hierbij het verslag over 1978 aangeboden. In dit verslag wordt een beeld geschetst van de belangrijkste economische ontwikkelingen in Nederland en daarbuiten, die in het verslagjaar de gang van zaken bij de Centrale Rabobank en de Rabobankorganisatie als geheel mede hebben beïnvloed. Na deze beschouwingen volgen de gecombineerde balans en winst- en verliesrekening van de Rabobankorganisatie, te weten van de aangesloten Rabobanken, de gelieerde instellingen en de Centrale Rabobank met haar meerderheidsdeelnemingen. Van de Centrale Rabobank worden vervolgens een afzonderlijke balans en winst- en verliesrekening gepresenteerd. De toelichting op deze jaarstukken is in één geheel bijeengebracht. Het in 1976 en 1977 bereikte hoge groeitempo van de kredietverlening door onze organisatie kon in het verslagjaar nagenoeg gehandhaafd blijven. Het balanstotaal van de gehele organisatie is door deze groei gestegen tot f 74 miljard. Mede als gevolg van de aanzienlijke verkrapping van de rentemarge konden evenals in 1977 de bedrijfs resultaten in het verslagjaar geen gelijke tred houden met de groei van de bedrijfsomvang. In de op 8 juni 1978 gehouden Algemene Vergadering heeft de heer W.K.E. van der Willik zijn functie als lid van de Raad van Toezicht neergelegd. Deze functie heeft hij vervuld vanaf 1970. Wij zijn de heer Van der Willik dank verschuldigd voor de constructieve bijdrage die hij heeft geleverd in het beleid van de Raad van Toezicht. Voorts werd in de Algemene Vergadering bekend gemaakt dat dr. W.F. Duisenberg door de Raad van Toezicht per 1 januari 1979 was benoemd tot lid en plaatsvervangend voorzitter van de Hoofddirectie. De heer Duisenberg is op 1 augustus 1978 in dienst van de Centrale Bank getreden als algemeen adviseur van de Hoofddirectie. Mr. H.J.A.E.M. Klarenbeek heeft per 1 januari 1978 zijn functie aanvaard als lid van de Hoofddirectie. Op 3 februari 1979 verloor de Rabobankorganisatie een markant bestuurder in de persoon van prof. dr. C.F. Scheffer, in leven lid en secretaris van de Raad van Beheer. De heer Scheffer heeft deze functie vervuld vanaf 1958, eerst in het bestuur van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank en vanaf de samenvoeging van de beide centrale banken in de Raad van Beheer van de Centrale Rabobank. Met een grote wijsheid en een innemende vriendelijkheid heeft hij de belangen van het coöperatieve bankwezen al die jaren gediend. Zijn inbreng in het beleid van de organisatie is van grote betekenis geweest door zijn kennis van zaken en zijn geörienteerdheid op de ontwikkelingen in de ons omringende maatschappij. Wij zijn de heer Scheffer veel dank verschuldigd voor zijn belangrijke werk. Door de Raad van Beheer is mr. J.S. Biesheuvel benoemd tot secretaris en de heer E.J.M. Kolfschoten tot plaatsvervangend secretaris van de Raad van Beheer. 19

Jaarverslagen Rabobank | 1978 | | pagina 11