Ëffl rsii.ttrt ïwtt miw jm V ■K^an min "■■amn mum ■mi I »- V Aan de Algemene Vergadering Kantoor Amsterdam Bil BIB BIB Districtskantoor Haarlem Hoofdkantoor Utrecht De heer E.J.M. Kolfschoten werd door de algemene vergadering herkozen tot lid van de Raad van Beheer. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 69 van de statuten van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Boerenleenbank b.a. wordt u hierbij het verslag over het jaar 1976 aangeboden. Het verslag biedteen beeld van de voornaamste ontwikkelingen welke in het afgelopen jaar van invloed zijn geweest op de gang van zaken bij de Centrale Rabobank en bij de Rabobankorganisatiealsgeheel. Na de beschou wingen dienaangaande volgen de gecombineerde balans en winst- en verliesrekening van de Rabo- bankorganisatie als geheel, te weten van de aan gesloten Rabobanken, de gelieerde instellingen en de Centrale Rabobank met haar meerderheidsdeel nemingen. Van de Centrale Rabobank worden vervolgens een afzonderlijke balans en winst- en verliesrekening gepresenteerd. De toelichting op de onderscheiden jaarstukken is in één geheel bijeen gebracht. Bij voortduring hebben in 1976 internationale en nationale economische ontwikkelingen hun invloed gehad op de Nederlandse volkshuishouding. In verschillende sectoren is de rentabiliteit van de bedrijven wederom op een te laag niveau uitgekomen. Bedrijfssluitingen, afvloeiingen en werktijdverkorting waren het gevolg. Werkloosheid en bestaansonzeker- heid namen daardoortoe. Onmiskenbaarzijn derisico's, welke aan de uitoefening van onze bancairetaakzijn verbonden, beduidend toegenomen. Hebben wij enerzijds deze taak op bevredigende wijze kunnen uitoefenen, anderzijds moest onverminderd acht worden geslagen op het verwezenlijken van een bij de omvang van het bedrijf aangepaste reserve vorming. Het resultaat van deze inspanningen stemt tottevredenheid. In de op 3 juni 1976 gehouden algemene vergadering hebbendeherenG.Schuyt Kzn. en Jac. Sonneveld hun functie van lid van de Raad van Toezicht neergelegd in verband met het bereikt hebben van de statutaire leeftijdsgrens. Voor hun inzet en toewijding in het belang van het coöperatieve bankwezen, zijn wij hen ten zeerste erkentelijk. Tot nieuwe leden van de Raad van Toezicht werden gekozen drs. P. Bukman en prof.mr. P.A. Stein. Door de algemene vergadering werden de heren H. Biemans en prof.dr. F.W.J. Kriellaars herkozen tot lid van de Raad van Toezicht. Ter voorziening in de vacature, welke aan het eind van 1976 zou ontstaan als gevolg van het aftreden van dr. A.J. Verhage, werd ir. P.J. Lardinois benoemd tot lid en voorzitter van de Hoofddirectie. Hij heeft deze functie op 6 januari 1977 aanvaard. Voorts werd drs. R.B.J. van Eldik met ingang van 1 februari 1977 benoemd tot lid van de Hoofddirectie. In verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft Jhr.mr. J.C. Greven op 30 september 1976 zijn functie van lid van de Hoofd directie neergelegd. De heer Greven heeft deze functie bekleed vanaf de oprichting van de Centrale Rabobank. Voordien was hij van 1966 tot 1972 directeur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Bank. Op grond van zijn vele verdiensten werd Jhr.mr. J.C. Greven bij gelegenheid van zijn afscheid benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Eveneens in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft dr. A.J. Verhage op 31 december 1976 zijn functie van voorzitter van de Hoofddirectie neergelegd. De heer Verhage heeft deze functie eveneens vanaf 1972 vervuld. Daarvoor bekleedde hij van 1970 tot 1972 dezelfde functie bij de in verband met het samengaan van de beide centrale banken opgerichte Coöperatieve Raiffeisen- Boerenleenbank W.A. Van 1948 tot 1962 was de heer Verhage lid van de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank. In laatst- vermeld jaar werd hij gekozen als lid van het Bestuur van deze instelling. Van 1963 tot 1970 bekleedde hij de functie van voorzitter van het Bestuur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank. Bij gelegenheid van zijn afscheid werd dr. A.J. Verhage op grond van zijn buitengewone verdiensten bij bevordering benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen behorende bij de onderscheiding werden hem uitgereikt door Zijne Excellentie dr. W. F. Duisenberg, Minister van Financiën. Het coöperatieve bankwezen is dr. A.J. Verhage grote dank verschuldigd. Op 31 december 1976 heeft mr. Ph.C.M. van Campen zijn functie van algemeen adviseur neergelegd. Ook hem betuigen wij gaarne onze grote erkentelijk heid voor hetgeen door hem in zijn lange loopbaan is verricht in het belang van het coöperatieve kredietwezen. 19

Jaarverslagen Rabobank | 1976 | | pagina 11