Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij kennis hebben genomen van het door de directie aan U aangeboden jaarverslag onzer vennootschap over 1939, met balans en winst- en verbesrekening en met een voorstel tot winstverdeeling. De gegevens van de N.V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank, waarvan alle aandeelen in ons bezit zijn, zijn hierin verwerkt. Wij kunnen ons met dat verslag, dat U volledig inlicht, geheel vereenigen. De balans en de winst- en verbesrekening zijn door ons voorloopig goedgekeurd. Wij geven U in overweging beide vast te steben in den aangeboden vorm. Wij steben U voor, evenals het vorig jaar, 12 dividend uit te keeren en alzoo per 1000,te betalen: a. voor de aandeelen nos. 14000 met 20 verphchte storting 24, b. voor de aandeelen Serie B nos. 40015750 met 10 verplichte storting 12,- Aan de accountantskantoren A. E. Meijer en J. Hörchner en Joh. Doornbos droegen wij wederom op de boekhouding te controleeren en de balans te verifieeren. Het ontvangen rapport vindt U in het verslag afgedrukt. In Uwe algemeene vergadering van 8 Maart 1939 werden de Heeren Mr. Ch. M. Henny, W. Kakebeeke en Mr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk tot commissarissen herkozen. De samenstelling van ons cobege bleef gedurende het afgeloopen boekjaar niet on gewijzigd. De Heer Mr. H. E. Oving, die sedert de samenwerking met de Friesch-Groning- sche Hypotheekbank in ons cobege zitting had, overleed op 21 October 1939. In den betrekkelijk korten tijd van zijn commissariaat deed hij van zijn groote toewijding en kunde reeds duidebjk blijken. Dat zuben wij ons dankbaar bbjven herinneren. Aan de beurt van aftreden als commissaris zijn dit jaar de Heeren Mr. Aug. Philips, Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen en G. Warning. Het cobege van commissarissen beveelt U aan de aftredenden te herkiezen. De commissie van toezicht had in het verslagjaar het uittreden te betreuren van den Heer V. J. A. Wilkens, die daartoe ter wibe van zijn gezondheid besloot. Gedurende 10 jaren nam hij steeds vlot en vaardig en met groote toewijding aan het belangrijke werk der commissie deel en zijne korte en duidebjke adviezen hebben den krachtigen groei der bank stelbg bevorderd. De samenwerking met de Friesch-Groningsche Hypo theekbank had zijne instemming en goede resultaten daarvan heeft hij reeds kunnen waarnemen. Door zijne medeleden in de commissie van toezicht is zijn degelijk »werk, in altijd prettige samenwerking verricht, zeer op prijs gesteld. Het cobege van commis sarissen gaf den Heer Wilkens ook reeds de verzekering van zijne gevoelens van erkente lijkheid en waardeering. Aan de directie betuigen wij ten slotte onze groote waardeering voor den ijver en voor het beleid waarmede zij gedurende het verslagjaar haar omvangrijke bestuurstaak heeft vervuld. Het college van commissarissen: D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, President. 13

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1939 | | pagina 14