Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij hebben kennis genomen van het door de Directie aan U aangeboden jaarverslag onzer vennootschap over 1938, met balans en winst- en verliesrekening en met een voorstel tot winstverdeeling. De gegevens van de N.V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank, waarvan alle aandeelen in ons bezit zijn, zijn hierin verwerkt. Wij kunnen ons met dat verslag, dat U volledig inlicht, geheel vereenigen. De balans en de winst- en verliesrekening zijn door ons voorloopig goedgekeurd. Wij geven U in overweging beide vast te stellen in den aangeboden vorm. Wij stellen U voor, evenals het vorige jaar, 12 dividend uit te keeren en alzoo per aandeel van ƒ1000,-te betalen: a. voor de aandeelen nrs. 14000 met 20 verplichte storting ƒ24, b. voor de aandeelen Serie B nrs. 40015750 met 10 verplichte storting 12, Aan de accountantskantoren A. E. Meijer J. Hörchner en Joh. Doornbos droegen wij wederom op de boekhouding te controleeren en de balans te verifiëeren. Het ontvangen rapport vindt U in het verslag afgedrukt. In de algemeene vergadering van aandeelhouders van 6 April 1938 werd de Heer Mr. J. Heres Diddens tot cqjnmissaris herkozen en werd als zoodanig benoemd de Heer Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen. De samenstelling van ons college onderging in het afgeloopen boekjaar nog eene andere wijziging. De Heer Mr. Dr. I. A. van Royen, die in 1937 tot commissaris werd benoemd, overleed op 2 September 1938. In den betrekkelijk slechts korten tijd, dat hij zijne functie vervulde, heeft hij van zijne belangstelling in onze bank toch reeds duidelijk doen blijken. Dat zullen wij ons dankbaar blijven herinneren. Het overlijden van onzen medecommissaris Prof. Mr. F. G. Scheltema op 15 Februari j.1. hebben wij ten slotte nog als een groot verlies te vermelden. In 1930 heeft hij zijn commissariaat aanvaard en gedurende de sinds verloopen jaren heeft hij, dank zij zijne ongemeene begaafdheid, de belangen onzer instelling uitnemend behartigd. Zijne nagedachtenis houden wij dankbaar in eer. Aan de beurt van aftreden zijn thans de Heeren Mr. Ch. M. Henny, W. Kakebeeke en Mr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. Het college van commissarissen beveelt U aan de aftredenden te herkiezen. Aan de directie betuigen wij ten slotte onze groote waardeering voor den ijver en voor het beleid waarmede zij gedurende het verslagjaar haar omvangrijke bestuurstaak heeft vervuld. Het college van commissarissen, D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, President. 13

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1938 | | pagina 14