vergaderingen dezer Commissie noode missen en wij zeggen hem dank voor zijne kundige medewerking en voor de aangename samenwerking. Thans is aan de beurt van periodieke aftreding als Commissaris, de Heer Mr. J. Heres Diddens. Het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meyer en J. Hörchner heeft zijn controleerende taak in den steeds in acht genomen ruimen omvang ook weer in het afgeloopen jaar vervuld en de Balansen per 31 December 1937 en de Winst« en Verliesrekeningen over dat jaar in orde bevonden en geteekend. Wij stellen U dan ook voor, die door de Directie opgemaakte« en door haar en ons onderteekende stukken vast te stellen in den aangeboden vorm, Directie en Commissarissen décharge te verleenen ter zake van het gevoerde beheer en de winstverdeeling overeenkomstig de adviezen der Directie vast te stellen met uitkeering van een dividend per aandeel« en van een uitkeering per oprichters« bewijs als door haar voorgesteld. Ons refereerend aan de beschouwingen der Directie betreffende ongunstige beinvloeding der financieele resultaten over het afgeloopen jaar achten wij een dividenduitkeering van 12 onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden alles« zins bevredigend terwijl door wederom de voorgestelde afschrijving te doen tot op 1.op de aangekochte onderpanden bij de Briefbank en de Nederlandsche Hypotheekbank en door de dotatie der extra reserve met 220.000.de positie onzer Bank wederom krachtig wordt versterkt. In haar verslag brengt de Directie nog een woord van bizonderen dank aan het personeel, de agenten en andere relaties voor hun onvermoeiden ijver en voor toewijding, waaraan wij onzerzijds nog toevoegen eene bizondere dank« betuiging aan onze Directie, die, ook in haar nieuwe samenstelling, in het afge« loopen jaar in verband ook met de tot stand gebrachte samenwerking voor eene buitengewoon omvangrijke en zware taak zich zag gesteld, die zij heeft vervuld met volle toewijding en met groot beleid. Namens de Commissarissen: D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, Voorzitter. 5

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1937 | | pagina 7