Aan de Aandeelhouders der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren, Ter voldoening aan het voorschrift van art. 39 der Statuten leggen wij hierbij aan U over het door de Directie opgemaakt verslag over het boekjaar 1935 met Balans en Winst* en Verliesrekening, vergezeld van eene toelichting. Met dit uitvoerig verslag kunnen wij ons vereenigen. In ’t bizonder komt ons het gemotiveerde oordeel der Directie omtrent hetgeen onze Bank wel en niet te doen staat in de voortdurend onzekere en teleurstellende tijden, die elk bankbedrijf in meerdere of mindere mate door* leeft, juist voor, en ondersteunen wij ten volle hare daarmede verband houdende voorstellen tot nog krachtiger versterking der reserves en tot nog grootere afschrijvingen dan in het vorige jaar. In het afgeloopen jaar leden wij door het overlijden van twee onzer Commis* sarissen telkens een groot verlies. Mr. H. Smeenge was sinds 1893 als zoodanig werkzaam en gedurende al dien tijd heeft hij de belangen onzer Bank met groote toewijding behartigd. Hij was een altijd werkzame man,, die eenvoud des harten paarde aan een zeer sterke behoefte aan dienstbetoon. Ook wij hebben dat dankbaar ervaren. De Heer Th. W. Blijdenstein was sinds 1923 Commissaris onzer Bank. In hem verloren wij ten derden male een Directeur der Twentsche Bank, van welke instelling van af de oprichting onzer Bank in 1890 een harer Directeuren onze Commissaris is geweest. Zoowel in onze vergaderingen als in zijn werkkamer in het gebouw der Twentsche Bank kwamen zijne uitnemende adviezen de krachtige ontwikkeling onzer Bank sterk ten goede. Dezen kundigen, hartelijken en opgewekten man, die onze instelling zoo toegenegen was, herdenken wij met groote dankbaarheid. 3

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1935 | | pagina 3