Aan de Aandeelhouders der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren 1 Ter voldoening aan het voorschrift van art. 39 der Statuten leggen wij hierbij aan U over het door de Directie opgemaakt verslag over het boekjaar 1931, met balans en winst* en verliesrekening, vergezeld van een toelichting. De samenstelling van ons College onderging in dit boekjaar eenige wijziging. Mr. J. J. Henny zag zeer tot ons leedwezen in zijne gezondheid een beletsel om ónze vergaderingen geregeld te bezoeken, gelijk hij dat tal van jaren had gedaan en hij wenschte daarom voor eene herbenoeming niet in aanmerking te komen. De Algemeene vergadering heeft dien wensch moeten eerbiedigen, nadat de voorzitter, met instemming der vergadering, hem hartelijk dank had gezegd voor de groote belangstelling, die hij steeds voor de Bank had getoond en die tot uiting kwam in zijn heldere en degelijke adviezen. Een droevig verlies, dat reeds aan het eind van 1931 dreigde, is kort daarna door het overlijden van den Heer H. Bosscher Jr. geleden. Wij gevoelen behoefte daarbij reeds in dit ver* slag stil te staan om uiting te geven aan onze smart over dat verscheiden en aan onze dankbaarheid voor het vele dat de overledene voor onze instelling heeft gedaan. Reeds bij de oprichting der Bank trad de Heer Bosscher als Commissaris en tevens als lid van den Raad van Toezicht op en dat is hij ge* bleven totdat voor enkele jaren zijn gezondheid hem noopte als lid van dien Raad te bedanken. Langer dan veertig jaren heeft hij door zijne kundige voor* lichting de belangen der Bank gediend met trouw en groote toewijding en tot haar krachtige ontwikkeling veel bijgedragen. Wij zullen hem zeer missen en zijne nagedachtenis zal bij ons steeds in dankbare herinnering blijven. Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de zaken der Bank zich ook in het veelbewogen afgeloopen boekjaar verder gunstig konden ontwikkelen. De bedrijfsuitkomsten zijn dan ook over 1931 wederom zeer bevredigend. De fusie met de N.V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank te ’s Gravenhage (Briefbank) bleef geheel aan de goede verwachtingen beant* woorden. Ook van deze instelling leggen wij U over op pag. 21 e.v. het verslag der Directie betreffende het boekjaar 1931 met de daarbij behoorende bescheiden. Zooais U daaruit zal blijken, is de waardeering van ons bezit aan aandeelen Briefbank, dat thans, na de voorgestelde afschrijving van ƒ44.200.voor 398.000.op de balans voorkomt, sterk aan den voorzichtigen kant. Ook in 1931 werd de geheele administratie van beide banken door het

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1931 | | pagina 5