De fusie met de N.V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank te ’s?Gravenhage (Briefbank) bleef geheel aan de goede verwachtingen beant? woorden; ook van deze instelling leggen wij U over op pag. 20 e. v. het verslag der Directie betreffende het boekjaar 1930 met de daarbij behoorende bescheiden. Ook in 1930 werd de geheele administratie van beide banken door het Accountantsbureau van de Heeren A. E. Meyer en J. Hörchner op ongezette tijden aan een onderzoek onderworpen en in goede orde bevonden. Wij hebben derhalve overeenkomstig het nieuwe voorschrift van art. 42 Wetboek van Koophandel de door de Directie opgemaakte balans en winst? en verliesrekening met de toelichting onderteekend en stellen U voor aan een en ander Uw goedkeuring te hechten, Directie en Commissarissen décharge te verleenen ter zake van het gevoerde beheer, en na afschrijving en reserveering van een bedrag van 300.970.33 de winst vast te stellen op 430.000.en het dividend weder te bepalen op 22 zijnde 44.per aandeel van 1000. waarop 20 gestort en 22.per aandeel Serie B van 1000.waarop 10 gestort. Op ieder oprichtersbewijs zal alsdan 119.45 worden uitbetaald. In de vorige Algemeene Vergadering werd de Heer Th. W. Blijdenstein als Commissaris ljerbenoemd. Dit jaar is volgens den opgemaakten rooster de Heer Mr. J. J. Henny aan de beurt van aftreding. Wij spreken ten slotte onze groote waardeering uit voor het beleid der Directie in het afgeloopen boekjaar, waardoor zij gunstige resultaten van het bedrijf heeft bereikt en tevens de krachtige positie van de bank nog meer wist te versterken. Namens Commissarissen: D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, Voorzitter.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1930 | | pagina 6