Aan Heeren Commissarissen der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren! Ter voldoening aan het voorschrift van art. 39 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag, behelzende de verrichtingen onzer Vennootschap over het jaar 1929, met Balans en Winst# en Verliesrekening. ALGEMEEN OVERZICHT. In het afgeloopen jaar bedroeg de hypotheekrente aanvankelijk 534 doch steeg in den loop van het jaar tot 534 Tengevolge van deze stijging van den rentestand daalde de koers van uitgifte der 434 pandbrieven, welke eerst 9934 bedroeg, geleidelijk tot 98 en werd in Mei tot de uitgifte van een beperkt bedrag aan 5 pandbrieven overgegaan, tegen een koers van 10034 Overeenkomstig onze steeds gevolgde gewoonte namen wij ook dit jaar alle aangeboden pandbrieven op de gebruikelijke wijze terug. De nettosvooruitgang aan pandbrieven beliep 4.087.450.het aan dezen belangrijken vooruitgang verbonden bedrag aan zegelkosten en disagio wordt evenals voorgaande jaren geheel uit de winst afgeschreven. Verliezen werden ook dit jaar niet geleden. De bedrijfsuitkomsten zijn gunstig. Van de 1750 aandeelen der Briefbank staan thans 1747 met een gestort kapitaal van 274.400.te onzen name, welk aandeelenbezit na aftrek van de voorgestelde afschrijving op de balans voorkomt met 560.000.onder dit hoofd zijn tevens alle ter zake der fusie gemaakte kosten geboekt. Hieronder volgen de gedetailleerde verslagen zoowel van de N. V. Neder# landsche Hypotheekbank als op pag. 19 e.v. van de N. V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank en tenslotte de gebruikelijke bijlagen, waarin alle gegevens van beide instellingen, waar noodig gecombineerd, volledig verwerkt zijn. Gaarne brengen wij een woord van dank aan onze Agenten en verdere relaties voor hun medewerking en aan ons Personeel voor zijn groote ijver en toewijding. 4

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1929 | | pagina 6