Aan de Aandeelhouders der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren! Volgens artikel 39 der Statuten is aan Commissarissen opgedragen U verslag te doen van den toestand der Bank. Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de bedrijfsuitkomsten over 1929 wederom zeer bevredigend zijn en aan de zaken der bank weder eene belangrijke uitbreiding kon worden gegeven. ^us*e met de N. V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank te ’s«Gravenhage, welke dit jaar tot stand kwam, heeft geheel aan de daarvan in ons vorig verslag uitgesproken verwachtingen voldaan blijkens de gunstige bedrijfsontwikkeling der beide instellingen in het afgeloopen jaar. Wij leggen U hierbij over het jaarverslag van de Directie, dat belangrijke en uitvoerige mededeelingen bevat omtrent de verrichtingen in het jaar 1929 en eene toelichting van de Balans en Winst« en Verliesrekening, alsmede de overeenkomstige bescheiden betreffende de Briefbank. Ook in 1929 werd de geheele administratie door het Accountantsbureau van de Heeren A. E. Meijer en J. Hörchner op ongezette tijden aan een onder« zoek onderworpen en in goede orde bevonden. Hetzelfde bureau werd door ons met de controle der administratie van de Briefbank belast. Wij stellen U voor aan de Balans en Winst« en Verliesrekening Uwe goed« keuring te hechten, Directie en Commissarissen décharge te verleenen ter zake van het gevoerde beheer en het dividend te bepalen op 22 zijnde 44.— per aandeel van 1000.— waarop 20 gestort en 22.— per aandeel Serie B van 1000.— waarop 10 gestort. Op ieder oprichtersbewijs zal alsdan 118.85 worden uitbetaald. In de vorige Algemeene Vergadering werd de Heer J. Roosenburg te ’s«Gravenhage tot Directeur benoemd en de Heer H. M. J. Blomjous als Commis« saris herbenoemd. Dit jaar is volgens den opgemaakten rooster de Heer Th. W. Blijdenstein aan de beurt van aftreding. Wij spreken ten slotte onze groote waardeering uit voor het beleid der Directie in het afgeloopen boekjaar, waardoor zij gunstige resultaten van het bedrijf heeft bereikt en tevens de krachtige positie van de bank nog meer wist te versterken. Namens de Commissarissen: R. DOJES, Voorzitter. Verder kortheidshalve Briefbank genoemd. 3

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1929 | | pagina 5