Aan de Aandeelhouders der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam Mijne Heeren Volgens artikel 39 der Statuten is aan Commissarissen opgedragen U verslag te doen van den toestand der Bank. Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de bedrijfsuitkomsten over 1928 wederom zeer bevredigend zijn en aan de zaken der bank weder eene belangrijke uitbreiding kon worden gegeven. Met groote ingenomenheid maken wij hier reeds melding van de fusie per 1 Januari 1929 met de N. V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbrief bank te ’s-Graven- hage, beoogende om met aanvankelijk behoud dezer instelling haar geleidelijk te doen opgaan in onze bank. Wij zijn overtuigd, dat hiermede de belangen van beide instellingen alleszins gediend zullen blijken te zijn, daar de samensmelting dezer twee krachtige bedrijven zoowel voor pandbriefhouders als aandeelhouders nog meer waarborgen biedt voor een verdere gunstige ontwikkeling van zaken. In de door de Directie medegedeelde verkrijging van aandeelen zien wij het bewijs, dat wij er op mogen rekenen de zoo hoogst belangrijke relaties der Hypo theekbrief bank te behouden; ter bevordering daarvan stellen wij U voor den oudsten directeur dier Bank, den Heer J. Roosenburo tot directeur onzer vennootschap te benoemen. Wij verwijzen U verder naar het jaarverslag van de Directie, dat belangrijke en uitvoerige mededeelingen bevat omtrent de verrichtingen in het jaar 1928, en eene toelichting van de Balans en Winst- en Verliesrekening. Ook in 1928 werd de geheele administratie door het Accountantsbureau van de Heeren A. E. Meijer en J. Hörchner op ongezette tijden aan een onderzoek onder worpen en in goede orde bevonden. Wij stellen U voor aan de Balans en Winst- en Verliesrekening Uwe goedkeuring te hechten, Directie en Commissarissen décharge te verleenen ter zake van het gevoerde beheer en het dividend te bepalen op 21 zijnde ƒ42.per aandeel van 1000.waarop 20% gestort. Op ieder oprichtersbewijs zal älsdan f 116.85 worden uitbetaald. In de vorige Algemeene Vergadering werd de Heer Mr. H. Smeenge als commis saris herbenoemd. Dit jaar is volgens den opgemaakten rooster de Heer H. M. J. Blomjous aan de beurt van aftreding. Onze mede-Commissaris, de Heer H. Bosscher Jr., zag zich tot onze groote spijt om gezondheidsredenen genoodzaakt te bedanken als lid van den Raad van Toezicht, een functie welke hij gedurende 37 jaren onafgebroken met groote kennis van zaken en veel toewijding heeft vervuld. In diens plaats werd door ons benoemd de Heer Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen. Wij spreken ten slotte onze groote waardeering uit voor het beleid der Directie in het afgeloopen boekjaar, waardoor zij gunstige resultaten van het bedrijf heeft bereikt en tevens de krachtige positie van de bank nog meer wist te versterken. Ook hare tijdroovende en veelzijdige bemoeiingen om bovengenoemde fusie tot stand te brengen betrekken wij gaarne in onze waardeering. Namens de Commissarissen R. DOJES, Voorzitter. 5

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1928 | | pagina 32