Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren Alvorens overeenkomstig artikel 39 der Statuten verslag uit te brengen van onze bevinding omtrent de door de Directie aan ons overgelegde balans en winst- en verliesrekening met verslag over het afgeloopen boekjaar, moeten wij helaas allereerst melding maken van het overlijden van twee onzer medeleden in het College van Commissarissen. Begin October ontviel ons tot ons innig leedwezen de Heer R. Scholtens te Veendam, sedert 1893 Commissaris onzer instelling en als zoodanig gedurende al die jaren lid van den Raad van Toezicht. Met veel toewijding heeft hij zich steeds gekweten van de taak, die hij op zich had genomen, en wij verliezen in hem iemand van groote praktische kennis en ervaring, wiens nagedachtenis bij ons steeds in eere zal worden gehouden. En nauwelijks was het jaar 1924 ten einde, toen ons wederom een gevoelig verlies trof door het overlijden van den Heer Mr. P. H. A. Tydeman van Oudewaard te Tiel. Sedert 1894 lid van ons college, leerden wij hem kennen als een warm vriend onzer instelling, wier belangen hem zeer ter harte gingen en wiens nagedachtenis bij ons in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Na het overlijden van den Heer Scholtens vonden wij ons medelid Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen zeer tot ons genoegen bereid de opengevallen plaats in den Raad van Toezicht tijdelijk in te nemen. Wij brengen hem voor die bereid willigheid onzen vriendelijken dank. Door de algemeene vergadering van 5 Mei 1924 werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van den Heer Mr. W. B. BI ij den stein, tot Commissaris benoemd de Heer Th. W. Blijdenstein, Directeur van De Twentsche Bank te Amsterdam. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den Heer R. Scholtens, werd in een onlangs gehouden buitengewone algemeene vergadering voorzien door de benoeming tot Commissaris, met ingang van 1 Mei 1925, van den Heer Mr. G. Brouwer Jzn., die overeenkomstig zijn wensch op 30 April daaraan voorafgaande als Directeur onzer instelling aftreedt. In diens plaats werd onze tegenwoordige Adjunt-Directeur de Heer Mr. J. Wi 1 ken s met ingang van 1 Mei tot Directeur benoemd. In de aanstaande algemeene vergadering zal behalve in de vacature van wijlen Mr. Tydeman moeten worden voorzien in de vacature van den Heer B. W. ter Kuile, 3

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1924 | | pagina 5