Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren Ingevolge artikel 39 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het Verslag der Directie betreffende de werkzaamheden der Bank in 1923. Met innig leedwezen maken wij melding van het overlijden van onzen mede commissaris den Heer Mr. W. B. Blijdenstein; de uren van samenwerking zullen bij ons in aangename herinnering blijven en zijne nagedachtenis dankbaar bij ons doen voortleven. Uit het door Directeuren samengesteld uitvoerig verslag blijkt, dat de bedrijfs resultaten, in het 33ste boekjaar verkregen, weder alle reden tot tevredenheid en goede hoop voor de toekomst geven. De Balans en Winst- en Verliesrekening, door de Accountants, de heeren A. E. Meijer en J. Hörchnèr te Amsterdam, nagezien en accoord bevonden, zijn namens Commissarissen door de Leden van den Raad van Toezicht met de boeken en bescheiden vergeleken en gecontroleerd. Wij stellen U voor, deze goed te keuren, Directie en Commissarissen voor het gevoerde beheer en het gehouden toezicht te déchargeeren, het dividend te bepalen op 19°/o> makende 38..per aandeel van ƒ1000.waarop 20 gestort, en een bedrag van 24.604.33V2 te voegen bij de buitengewone reserve, zoodat de gezamenlijke reserves stijgen tot 1.583.061.54. In onze Vergadering van 2 Mei 1923 hebben wij de Directie gemachtigd den Heer Mr. J. Wilke ns, zoon van onzen oprichter-directeur, wijlen Mr. N. F. Wilkens, aan te stellen tot Algemeen Procuratiehouder met den titel van Adjunct-Directeur. In de Algemeene Vergadering van 2 Mei 1923, werd de Heer Mr. J. J. Henny als Commissaris herkozendit jaar is de Heer R. Scholtens aan de beurt van aftreding. Aan de Directie zij hulde gebracht voor het met veel toewijding gevoerde beheer, waaraan de gunstige resultaten en de krachtige positie der Bank te danken zijn. Namens het College van Commissarissen, R. DOJES, Voorzitter. 3

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1923 | | pagina 5