ONKOSTENREKENING. De onkostenrekening is hooger dan het vorige jaar, hetgeen een gevolg is van de verhooging van de bedrijfsonkosten over het algemeen en meer speciaal van de salaris- verhooging en duurtetoeslagen van het personeel, welke ook dit jaar nog in verband met den duurderen levensstandaard zijn uitgekeerd. Deze rekening is te splitsen in de volgende hoofdafdeelingen I. Salarissen van de Directie en den Raad van Toezicht, presentie gelden van Commissarissen, vergaderings- en reiskosten f 20.213.18 II. Salarissen van het personeel, met inbegrip van die der inspecteurs, van den accountant en de reiskosten van deze laatsten - 82.787.085 III. Kantoorbehoeften, telefoon, telegrammen en porto’s-_^28.099.70B IV. Provisie voor bankiers en diversen^-^6.235.55 V. Advertentiekosten - 11.575.58 f M8.911.10 VERZEKERINGEN PERSONEEL. Betaalde premiën van de navolgende ten behoeve van het personeel der bank gesloten verzekeringen a. een gewone levensverzekering groot f 1500.— met levenslange premiebetaling, b. een pensioenverzekering groot 600.per jaar ingaande op 60-jarigen leeftijd, c. een weduwenpensioen groot f 600.— per jaar, en d. een weezenpensioen groot f 100per jaar en per kind beneden den 18-jarigen leeftijd met een maximum van 4 kinderen. CONTROLE. De controle op het beheer en de administratie der Bank geschiedt: A. overeenkomstig de voorschriften der statuten door Commissarissen, meer speciaal door den Raad van Toezicht: B. door de Rijkspostspaarbank; C. door een Accountant. De boekhouding en de Balans en Winst- en verliesrekening zijn dit jaar wederom geverifiëerd door den heer A. E. Meijer, chef-accountant van de Twentsche Bank te Amsterdam. Zijn desbetreffende verklaring gaat hiernevens. Wij laten hier volgen een overzicht van den omvang der accountants-controle, dat een denkbeeld geeft van de werkzaamheden welke door den accountant in onze administratie worden verricht. Van alle in het afgeloopen jaar gesloten leeningen worden de dossiers door den accountant nagezien. Er wordt geconstateerd dat eerste grossen aanwezig zijn, dat de Bank een eerste inschrijving heeft, dat de statutaire bepalingen betreffende overwaarde van het onderpand worden nagekomen, dat de leeningen gesloten zijn op de door den Raad van Toezicht goedgekeurde condities. Bij gedeeltelijke voltooiing van gebouwde onderpanden wordt er op gelet, dat een voldoend bedrag als depot wordt ingehouden, en dat bij de uitbetaling hiervan een verklaring van den taxateur aanwezig is. 23 HYPOTHEKEN.

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1920 | | pagina 25