Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren! Het is dit jaar met een gevoel van weemoed, dat wij gevolg geven aan art. 39 der statuten en U hierbij overleggen het verslag behelzende de verrichtingen onzer Vennootschap over het afgeloopen boekjaar, vergezeld van de balans en winst- en verliesrekening met toelichtende staten. Een zeer ernstig verlies is door de Bank geleden door het overlijden in Juli 1919 van Mr. N. F. Wilkens, den Directeur onzer Bank, die van de oprichting af deze betrekking bekleedde. Acht en twintig jaren lang hebben wij hem aan het werk gezien en ten zeerste op prijs gesteld de uitnemende diensten, die hij als bestuurder aan onze instelling heeft bewezen en deze tot een der eerste hypotheekbanken in het land heeft gemaakt. Maar ook als vriend hebben wij hem hoog gesteld. Zijne nagedachtenis zal bij ons in eere worden gehouden. Jammer, dat hij de vervulling van zijn wensch om een bijkantoor in Amsterdam te vestigen, niet heeft kunnen beleven. Wij vonden ons medelid den Heer R. Dojes wederom bereid om tijdelijk de open gevallen plaats in het Bestuur in te nemen, terwijl Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen tot tijdelijk lid van den Raad van Toezicht werd gekozen. Deze tijdelijke toestand eindigde met de benoeming van Mr. G. Brouwer Jzn. tot Directeur in eene buitengewone vergadering van aandeelhouders op 3 December 1919. De verkregen uitkomsten zijn wederom gunstig geweest. Verliezen bij verkoop werden niet geleden. De opbrengst van de verkochte onroerende goederen was veel

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1919 | | pagina 11