Aan Heeren Commissarissen der Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. ER voldoening aan het voorschrift van art. 39 der statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag behelzende de verrichtingen onzer vennootschap over het afgeloopen boekjaar, met de balans en winst- en verliesrekening, Uit deze stukken zal U blijken, dat de zaken der bank zich krachtiger ontwikkelden dan in eenig voorafgaand jaar. De hoogere winstcijfers stellen onze maatschappij in staat om de reserves aanzienlijk te vergrooten en over het gestort maatschappelijk kapitaal een flink dividend uit te keeren. In de buitengewone algemeene vergadering van 17 December 1917 werd aan den heer R. Dojes op zijn verzoek per 31 December 1917 eervol ontslag verleend als directeur en in zijne plaats benoemd de heer Mr. M. J. ,Bos. De eerste ondergeteekende gevoelt behoefte hier te getuigen van de aangename samenwerking met den heer Dojes bij het beheer onzer instelling in moeilijke tijden en hem hulde en dank te brengen voor zijn bereidwilligheid om tijdelijk als lid van de directie op te treden. Op de verdere ontwikkeling van de bank heeft deze samenwerking een günstigen invloed gehad. In diezelfde vergadering werd de heer Dojes opnieuw tot commissaris benoemd, terwijl hij in een vergadering van commissarissen tot lid van den Raad van Toezicht en tot voorzitter van het college van commissarissen werd verkozen in de plaats van den heer Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen, die als zoodanig had bedankt. Den heer Van Swinderen wordt te dezer plaatse hartelijk dank gezegd voor de tijdelijke waarneming van het lidmaatschap van den Raad van Toezicht en het voor zitterschap van commissarissen. Door zijn helder inzicht heeft hij zich voor onze bank in hooge mate verdienstelijk gemaakt en onder zijn opperste leiding is de bank in het afgeloopen jaar zeer vooruitgegaan. Vergeleken met het vorige jaar steeg de provisierekening aanzienlijk, doch bleef de renterekening stationnair. Dit is een gevolg van de tusschentijdsche aflossingen van hypotheken waaronder vele met hooge rente en van de zeer ruime kas van 1 tot 1% millioen,

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1917 | | pagina 9