Aan de Aandeelhouders van de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Mijne Heeren, Wij hebben de eer II het verslag uit te brengen, bedoeld in art. 39 der statuten en daarbij over te leggen dat, hetwelk de Directie aan ons heeft uitgebracht. Vooraf ga een woord van dankbare hulde aan de nagedachtenis van Dr. D. Bos, den Directeur onzer Bank, die op den dag uwer algemeene vergadering in 1916 is overleden. Vijf en twintig jaren hebben wij hem aan het werk gezien en dat waarlijk niet voor onze Hypotheekbank alleen. Daarvoor waren zijne talenten ook te veelzijdig en de drang om ten algemeenen beste nut te stichten in hem te sterk. W"ij hebben hem gaandeweg steeds meer bewon derd als een der grootste tijdgenooten, die met scherpen en met vooruitzienden blik in zoo menigerlei richting aan Land en Volk uitnemende diensten bewees en wij hebben gaandeweg hem steeds hooger gewaardeerd als den voortreffelijken bestuurder onzer instelling, die met breeden blik zijne groote kennis ten goede deed komen aan het Hypotheekbankwezen in hét algemeen en aan onze Bank wel zeer in ’t bizonder. Maar zeker niet minder hebben wij hem hoog gesteld om de gaven van zijn hart en om de degelijkheid van zijn karakter. Zoo blijft zijne grootsche figuur onvergetelijk staan in onze herinnering. Zijne nagedachtenis zullen ook wij altijd in eere houden. Op ons verzoek vonden wij gelukkig ons medelid, den_Heer R. Dojes, bereid om tijdelijk de opengevallen plaats in het Bestuur in te nemen, terwijl onze medeleden, de Heeren Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen en Mr. P. H. A. Tydeman, respectie velijk tot Voorzitter en tot Vice-Voorzitter van ons College, de eerstgenoemde tevens tot lid van den Raad van Toezicht, werden benoemd. Dientengevolge konden wij ons op de definitieve vervulling van den vacanten Bestuurszetel rustig beraden. Onze voor nemens omtrent de aanbevelingdie wij U te dier zake hebben te doenhebben reeds een vasten vorm aangenomen, maar wij achten het om bizondere reden nog niet den tijd, om daarmede tot U te komen. Intusschen zullen wij ter algemeene vergadering uwe aandacht voor deze belangrijke aangelegenheid inroepen en de door ons dienstig geachte voorstellen U doen. 5

Jaarverslagen Nederlandsche Hypotheekbank | 1916 | | pagina 11